Festivāls šogad piedāvās sešus mūzikas notikumus, kuru kopīgā iezīme ir to apzinātā atšķirība citam no cita. Sniedzot katrs citādu, varbūt pat līdz šim vēl nepiedzīvotu klausīšanās pieredzi, tie kopīgiem spēkiem aicina piedzīvot laikmetīgās mūzikas krāšņo daudzveidību un robežpārkāpēja garu. Kā ierasts, programmā būs arī vairākas bezmaksas lekcijas un meistarklases.
Atklāšanas koncertā 31. martā plkst. 18.00 klausītāji aicināti doties muzikālā pastaigā no operas nama līdz cirka ēkai, kuras laikā muzikāli priekšnesumi tos sagaidīs gluži neierastās lokācijās un formātos. Kur un kā tieši – tas lai ir pārsteigums.
Bet jau 1. aprīlī plkst. 19.00 JVLMA Lielajā zālē būs iespēja atskatīties uz 20. gadsimtu ar viegli melanholisku skatienu kamermūzikas koncertā Melanholija pianistes Hertas Hansenas, čellista Ērika Kiršfelda un vijolnieka Sanda Šteinberga sniegumā. Programmā būs Eiropas un Amerikas avangarda lielmeistaru Jaņa Ksenaka, Džonatana Hārvija un Salvatores Šarīno opusi čellam un klavierēm, kā arī mūsu pašu modernie klasiķi Maija Einfelde un Pauls Dambis. Paaudžu tilts tiks mests uz visjaunāko komponistu paaudzi – jaundarbu trio sastāvam radīs kāds JVLMA kompozīcijas students. Bet savu īpašu krāsu koncertā ienesīs Ērika Ešenvalda un Dimitra Maronida elektroakustiskās kompozīcijas, apcerot matērijas kristālu dalīšanās procesā un cilvēka dzīves pavērsienus.
Festivāla centrālais notikums – somu mūsdienu mūzikas ansambļa Defuensamble koncerts 2. aprīlī plkst. 19.00 JVLMA Lielajā zālē. Ansambļa kodolu veido profesionāli robežpārkāpēji, dažas no spilgtākajām Somijas laikmetīgās mūzikas personībām, kas par savu misiju izvirzījuši “sistemātisku ieniršanu elektroakustiskās mūzikas pasaulē” un tiecas pēc arvien jauniem konceptuāliem risinājumiem, nereti iesaistot priekšnesumos arī jaunākās tehnoloģijas, lai panāktu to, ka viņu koncertos “jebkādi putekļaini apgalvojumi par klasisko mūziku tiek ātri vien aizmirsti!”
Savukārt 3. aprīlī plkst. 18.00 Rīgas cirka zālē Zirgu stallis klausītāju uzmanībai tiks piedāvāts unikālais austriešu skaņu mākslinieka Andreasa Troboloviča (Andreas Trobollowitsch) skaņdarbs Koksne, kurā stīgu kvartets Sinfonietta Rīga saspēlēsies ar no koka stumbra izzāģētām ripām. Nudien, mākslinieks ir uzkonstruējis īpašus “koka plašu atskaņotājus” – ierīces, kas ar smalkām koka adatām nolasa informāciju no rotējošām koka ripām un ļauj sadzirdēt tur paslēptās skaņu un poliritmu ainavas.
Jau uzreiz pēc tam, 3. aprīlī plkst. 19.00, Rīgas cirka atjaunotajā arēnā notiks koncerts Jaunas skaņu pasaules: DIY perkusiju ansamblis, kurā grieķu komponista Dimitra Maronida un sitaminstrumentālista Guntara Freiberga vadībā eksperimentālu un nepieradinātu skaņas telpu ar saviem jaundarbiem uzburs JVLMA Kompozīcijas katedras studenti, pastiprinot un elektroniski manipulējot skaņas, kas tiks iegūtas, izmantojot gan visparastākos sadzīves priekšmetus, gan festivāla darbnīcas laikā tapušus, no stikla, koka vai metāla pašu izgatavotus netipiskus mūzikas instrumentus.
Savukārt festivāla noslēgumā 4. aprīlī plkst. 19.00 Tallinas kvartāla koncertzālē Angārs, atjaunojot jau par leģendu kļuvušo tradīciju, jaunā formātā un kvalitātē pēc vairāku gadu pārtraukuma atskanēs etnodžeza koncerts Ethno+Jazz, vol.7. Starptautiskā bigbendā apvienosies studenti no Hamburgas, Barselonas, Sjēnas un Ferrāras augstskolām, atskaņojot speciāli šim notikumam sacerētus sešu latviešu džeza komponistu – Kārļa Vanaga, Madara Kalniņa, Edgara Cīruļa, Annas Vibes-Gorkušas, Svena Vilsona un Montas Tupčijenko – jaundarbus.
Pirms katra koncerta īsā ievadlekcijā ar klausītājiem tiksies pieaicinātie lektori: 1. aprīlī jaunais komponists Ernests Valts Circenis, 2. aprīlī muzikologs Dāvis Eņģelis, 3. aprīlī komponiste, muzikoloģe un rakstniece Gundega Šmite, savukārt 4. aprīlī – džeza mūzikas pētnieks, mūziķis un profesors Indriķis Veitners.
Festivāla gaismu mākslinieki – Maksimilians Kotovičs un Nikola Suhareva.
Grafiskā dizaina autors – Kirils Kirasirovs.
Festivāls notiek, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un programmas Erasmus+ atbalstam.
Festivāla biļetes no 1. februāra būs iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv. Vēl viens šī gada jaunums – iespēja par īpaši izdevīgu cenu iegādāties biļeti, kas ļaus apmeklēt visus festivāla pasākumus.