Kā formulē festivāla rīkotāji – Kino Bizes komanda sadarbībā ar Latvijas Antropologu biedrību –, varēs piedzīvot stāstus, kuros dzīves attēlojums veidojas spēles ietvaros, idejas, kas radošajam procesam vienlaikus piešķir komisku un nopietnu, reālu un iztēlotu, individuālu un kolektīvu, izklaidējošu un produktīvu, strukturētu un brīvu raksturu, kā arī spēles performatīvos aspektus, kad spēlētāji apzināti iesaistās cits ar citu, izmanto iepriekš noteiktas konvencijas, lai konstruētu iespējamās nākotnes.
Festivālu vakar plkst. 18.00 atklāja filma Kā iestudēt Hamletu datorspēlē. Tajā divi britu aktieri pandēmijas mājsēdes laika dīkstāvi, nomāktību un raizes kliedē, spēlējot Grand Theft Auto tiešsaistes datorspēli. Tās realitātē viņi zog automašīnas, nogalina svešiniekus un atpūtas brīžos, mierīgi sarunājoties, pastaigājas pa nomaļākiem, klusākiem virtuālās pilsētvides nostūriem. Reiz viņi uziet pamestu skatuvi un nolemj tur iestudēt Šekspīra Hamletu. Viņus sagaida neskaitāmi šķēršļi, jo lielākā daļa cilvēku spēlē iesaistās, lai iznīcinātu citus, nevis piedalītos teātra izrādē.
Pašmāju dokumentālā filma Hronists atklāj Marģera Martinsona – 13 bērnu tēva un dedzīga Latvijas patriota – dzīvi un viņa aizraušanos ar filmēšanu. Francijas filma Berte ir mirusi, bet tas nekas rotaļīgi iemūžina režisora vecmāmiņas dzīvi, kuru viņa gatavojas izbeigt ar eitanāziju. Filma Preventīvā klausīšanās ir veltījums trauksmes sirēnām, iekļaujot dažādu eksperimentālo mūziķu oriģinālkompozīcijas šīm sirēnām. Filma Es neesmu viss, kas vēlos būt ļauj ieskatīties pagrīdes bārā Čehoslovākijā pēc apspiestā Prāgas pavasara 1968. gadā, savukārt filma Keramiskā utopija ieved Džingdeženas pilsētā Ķīnā, kuras keramikas ražošanas vēsture stiepjas vairāk nekā 1000 gadu garumā, un tās strādnieku attiecībās ar mālu. Filma Ukrainas ziedi stāsta par spēcīgu un anarhistisku sievieti ar izsmalcinātu humoru un viņas cīņu, sargājot savu zemes gabalu pret jebkādām briesmām, bet filma Atbrīvoties no mīļākās iepazīstina ar profesiju, kas mūsdienu Ķīnā palīdz pāriem, kas saskārušies ar neuzticību.
Kopumā festivāla programmā iekļautas 27 filmas. Pēc seansiem notiks tikšanās un sarunas ar filmu režisoriem. Festivāla ietvaros norisināsies arī industrijas pasākumi ar vieslektoru prezentācijām, diskusijām un darbnīcām.
Sīkāk – www.kinobize.lv/rpff.