Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Sestdiena, 25. janvāris
Sigurds, Zigurds, Sigvards

Notiks Fluxus eksperimentālo īsfilmu seanss

Ceturtdien, 2. maijā, plkst. 19 izstādes Berlīne-Rīga. Partitūras nenoteiktām vietām ietvaros Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz eksperimentālo īsfilmu seansu, lai sniegtu nelielu ieskatu 20. gadsimta avangarda mākslas spilgtajā Fluxus parādībā, informēja mākslas centra pārstāve Elza Zīda.

Filmu seanss norisināsies tikai vienu reizi – kinoteātrī kino Bize, kas atrodas Kaņepes Kultūras centrā. To pavadīs komentārs no izstādes kuratorēm – Ievas Astahovskas un Antras Priedes.

Fluxus mākslinieki, sekojot pa futūrisma un dadisma pēdām, darbojās pret oficiālās mākslas kritērijiem un radīja savus darbus "kaut kur starp mākslu un dzīvi". Pretēji dominējošai idejai, ka mākslai jābūt kompleksai, dziļai, nopietnai, intelektuālai, iedvesmotai, prasmīgai, izglītotai un daudznozīmīgai, Fluxus bija "spēles-māksla": vienkārša, amizanta, nepretencioza, ieinteresēta šķietami nesvarīgās lietās, tāda, kas neprasa noteiktas prasmes vai nogurdinošu sagatavotību.

Fluxus opozicionārisms pilsoniskai, formālistiskai mākslai izpaudās arī tās ne-mākslas veidos un formātos – tās bija akcijas, performances, mūzikas ieraksti, publikācijas, "fluxus-kastes" jeb multipli, kas pa demokrātisku samaksu tika izplatīti ārpus galeriju un muzeju vides, un arī eksperimentālas īsfilmas. 

60. gados tapušās Fluxus īsfilmas nereti bija pamats tālākiem videomākslas darbiem. To autori – šodienas laikmetīgās mākslas klasiķi Joko Ono, Nam Džun Paiks, Džordžs Mačūns, Volfs Fostels, Diks Higins, Elisona Noulza un citi – šajos "kustīgajos attēlos" izspēlēja Fluxus mākslai raksturīgo humoru, atsedza iespaidus gan no ikdienas dzīves, dzen filozofijas, zinātnes, dažādās tēmas kombinējot poētiskās kolāžas. Fluxus filmu seanss izstādes ietvaros piedāvās nelielu ieskatu šajā mantojumā, filmas un to fragmentus papildinot ar izstādes kuratoru Ievas Astahovskas un Antras Priedes komentāriem par to kontekstu.

Laikmetīgās mākslas centra izstāde Berlīne–Rīga. Partitūras nenoteiktām vietām ir apskatāma Kaņepes Kultūras centrā līdz pat 8. maijam. Izstāde apvieno sevī dažādus laika nogriežņus un pārkāpj gan telpiskās, gan teritoriālās robežas. Berlīne-Rīga. Partitūras nenoteiktām vietām piedalās tādi mākslinieki kā Valdis Āboliņš, Kristīne Alksne, Evelīna Deičmane sadarbībā ar Paulīni Reki, Ulrihs Fogls, Ivars Grāvlejs, Benjamins Grēbers, Inga Ģibiete, Romans Korovins, Maija Kurševa sadarbībā ar Edgaru Jurjānu, kā arī somu performanču mākslas grupa T.E.H.D.A.S

Starptautiskā izstādē Berlīne–Rīga. Partitūras nenoteiktām vietām šodienas radoši konceptuālus dialogus veido mākslinieki no Rīgas un Berlīnes, savukārt laikā izvērsto nogriezni – retrospektīvs atskats uz plašākai publikai mazzināmo, taču vēsturiski nozīmīgo personību Valdi Āboliņu (1934–1983), kuram bija būtiska loma laikmetīgās kultūras ienešanā un iedvesmošanā gan Rīgas, gan Berlīnes mākslas dzīvē 20. gadsimta 70. un 80. gados. 

Filmu seanss – bezmaksas

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja