Oficiālais domstarpību cēlonis, protams, ir Irānas kodolprogramma – sarunu sākšana par to tiek pieprasīta no Teherānas. Vārds "sarunas" gan nav gluži precīzs apzīmējums, jo, raugoties no Trampa administrācijas viedokļa, vienīgais iespējamais iznākums ir Irānas pilnīga atteikšanās no jebkādām kodolambīcijām. Pretējā gadījumā tiek draudēts ar bruņota spēka lietošanu. Jeb, kā Tramps paziņoja televīzijas kanālam NBC: "Ja viņi nenoslēgs darījumu – būs bumbas, un tās būs bumbas, kādas viņi nekad iepriekš nav redzējuši." Teherāna ir paziņojusi, ka ar šādiem nosacījumiem divpusējās sarunas ar ASV nav iespējamas. Kā arī – ja sarunas vispār var notikt, tad tikai ar starptautisko vidutāju (mājiens Ķīnas un Krievijas virzienā) līdzdalību. Irānas iekšpolitikā savukārt aizvien uzstājīgāki kļūst aicinājumi beidzot iegūt kodolieročus. Tostarp atsaucoties uz Ziemeļkorejas piemēru, kuras kodolieroči padara tās režīmu būtībā neaizskaramu.
Rezultātā netrūkst spekulāciju un informācijas noplūžu par Trampa administrācijas plāniem (kopīgi ar Izraēlu) dot "neatgriezenisku un nāvējošu" triecienu Irānas kodolobjektiem, un, protams, arī versiju par to, kādos apstākļos un vai vispār ASV var izšķirties par šādu soli un pie kādām sekām tas var novest.
Daudz izplatītāks ir viedoklis, ka ASV prezidenta izteikumi tā arī paliks draudu līmenī, bet labākajā (vai sliktākajā) gadījumā tiks īstenotas vienīgi ierobežotas militārās akcijas. Jeb, citiem vārdiem, – tad atkārtosies situācija, kas būs līdzīga tai, kāda Trampa pirmās prezidentūras laikā tika piedzīvota ar Ziemeļkoreju. Kad ažiotāža bija milzīga, bet rezultāts – nekāds.
Tomēr Irāna ASV republikāņu, un it īpaši ievērojamas daļas Trampa vēlētāju, acīs nav salīdzināma ar Ziemeļkoreju. Irāna rada eksistenciālus draudus Izraēlai, pret kuru ASV kristiešu kopienām ir īpaša attieksme. Un šie Trampam paši lojālākie vēlētāji prasa no prezidenta rīcību, nevis politiskas izrādes. Ir vēl arī citi iemesli (Irāna ir arī ASV galveno ģeopolitisko pretinieku koalīcijas vājais posms), kas par ticamāku liek uzskatīt iespēju, ka šoreiz tikai ar vārdiem Trampa administrācija aprobežoties negrasās. Pat neraugoties uz to, ka sekas var izrādīties neprognozējamas.