Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +1 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 23. janvāris
Strauta, Grieta, Rebeka
Darāt pārāk maz. Turklāt visi!

Bet blēži tikmēr dzīro

Nodokļu un finanšu noziegumi ir viens no lielākajiem apdraudējumiem valsts drošībai, jo šajās noziedzīgajās shēmās valstij un tātad visai sabiedrībai tiek nozagts simtiem miljonu eiro, kas daudzu gadu kopsummā jau pasen ir pārkāpis miljarda slieksni. Gluži nevar teikt, ka dienesti sērgas mazināšanai neko nedarītu, tomēr skaitļi ir nepielūdzami, un tas dod pamatu teikt: "Darāt, bet ļoti nepietiekami. Turklāt visi!"

Nožēlojami, ka institūcijas, kuru pienākums ir pārstāvēt un arī aizstāvēt valsts un sabiedrības intereses un tiesības, aizvien piekopj "bumbas dzenāšanas"  taktiku, publiskajā telpā mētājoties ar skaļiem paziņojumiem un daļēji pat savstarpējiem pārmetumiem. Proti, te ir runa par finanšu noziegumu izmeklētājiem, apsūdzību uzturētājiem un tiesām, kas ik pa laikam mēdz kritizēt cits citu par nekvalitatīvu darbu finanšu noziegumu apkarošanas jomā, kas tādējādi neļaujot efektīvi iznīdēt finanšu blēžu kastu.

Nupat arī Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes vadītājs Kaspars Podiņš nāca klajā ar asu kritiku tiesu sistēmai, norādot, ka Latvijas tiesu līdzšinējie spriedumi neveicina finanšu noziegumu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošanu. "Tas, ka finanšu noziegumi neiet mazumā, ir tiesu vaina. Saņemot tik vieglus sodus, noziedznieki tūlīt pat atgriežas jau ierastajā rūpalā, tikai ir kļuvuši vēl gudrāki. No 100 personām noziedzīgajā apritē neatgriežas tikai kādi divi vai trīs," Podiņu citē aģentūra LETA.

Nevar viņam nepiekrist, ka šāda situācija ir traģiska. Tomēr sarunās ar tiesu pārstāvjiem savulaik dzirdēju tikpat skarbu kritiku par finanšu noziegumu izmeklētāju tiesām nodoto lietu kvalitāti, kas nereti nemaz nedod iespēju piespriest bargāku sodu par nosacītu brīvības atņemšanu. Taisnības labad gan jāpiebilst, ka tiesu pārstāvji arī pauduši, ka viņu ieskatā ne jau reāls cietumsods vienmēr esot izšķirošais faktors, kas nodrošina noziedzīgā nodarījuma seku mazināšanu. Proti, noziedznieki vairāk baidoties no sprieduma, kas paģēr no viņiem piedzīt radītos zaudējumus.

Kuram taisnība, neņemos spriest. Taču joprojām nesaprotu, kāpēc tiesībsargi nevis sasēžas pie viena galda un izveido efektīvu mehānismu, kas ļauj gan noķert, gan notiesāt finanšu noziedzniekus, bet ar stabilu regularitāti publiski " mazgā netīro veļu", vainu par neveiksmēm valsts apdraudējuma novēršanā cenšoties novelt "uz tiem tur".

Un rezultātā – valsts budžetā katastrofāli aizvien trūkst naudas, tiesībsargu struktūras nespēj kvalitatīvi un sistēmiski sastrādāties, visi skaļi vaimanā par nodokļu blēdībām, bet blēži tikmēr dzīro. 

Top komentāri

TrollisJT
T
Tiesībsargi, kas ir tikai izpildītāji, nevar "sasēsties pie viena galda" , jo tāpat, kā Staļina laikā, viņi ir savstarpēji konkurenti. Šādu stāvokli ir noteikuši tautas neprātā ievēlēti 100 gadījuma cilvēki, kuri nenes nekādu atbildību.
kolhoza galvenais grāmatvedis
k
Nevārieties! Blēži tāpēc arī ir blēži lai blēdītos. Mēs kādreiz tā blēdījāmies ka ne tikai savu kolhozu par nabagu pataisījām, bet divas kaimiņsaimniecības arī jo pierunājām viņu blēžus lai pārdod mums to ko viņi sazaga. Tā sadarbībā lepni dzīvojām, bet kad nebija ko zagt nodibinājām Tautas frontes vietējo nodaļu un iebīdījām savējos visos valsts posteņos. Tāpēc arī vēl tagad komunistu sekretāri stāda un gāž valdības, bet tautai stāsta ka stukači vainīgi.
Serjoznijs
S
Valsts - pati blēde bieži vien. Un dzīro nepajokam bieži.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Trampa politiskais zibenskarš

Savu pirmo darbadienu pēc zvēresta nodošanas un atgriešanās ASV prezidenta amatā Donalds Tramps prognozējami pavadīja, parakstot lielu skaitu rīkojumu, prezidenta memorandu un citu dokumentu.

Iekšējā drošība un kultūra

Dzīves dārdzības pieaugums mītneszemēs, kā arī iekšējā drošība un daudzveidīgais kultūras piedāvājums Latvijā. Tie ir daži no iemesliem, kas pamudina remigrantus atgriezties mūsu valstī. Tas secinām...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē