Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Svētdiena, 26. janvāris
Agneta, Agnis, Ansis

Aktivizējas parakstu viltotāji

Uzņēmumu reģistrā aug sūdzību skaits par parakstu viltošanas gadījumiem, policija pret viltotājiem esot salīdzinoši bezspēcīga, raksta Db.lv.

Pieaugošās sūdzības par viltotiem nekustamo īpašumu īpašnieku parakstiem uz atļaujām konkrētajā adresē reģistrēt uzņēmumu spiež meklēt risinājumus.

Par savā īpašumā pēkšņi atrastajiem «dzeguzēniem» fiziskās personas sūdzējušās gan Uzņēmumu reģistrā (UR), gan Valsts policijā, taču pie risinājuma, kā no šiem «atradeņiem» īsti atbrīvoties, tā arī nav tikuši. Viena persona uzrakstījusi vēstuli arī Saeimas Juridiskajā komisijai. Tās priekšsēdētāja Ilma Čepāne pagaidām saņemto vēstuli par to, kā kādas personas īpašumā pretēji likumam bez viņas ziņas reģistrēti vairāki uzņēmumi, nekomentē. Saņemtā vēstule nosūtīta UR galvenajam notāram. Atbildi tika solīts sniegt pēc iespējas ātrāk, tomēr pagaidām komisijā nekas neesot saņemts.

Atbildīgās iestādes «rīkojoties savas kompetences ietvaros» un viss paliekot pa vecam ar visiem «dzeguzēniem» mājoklī. Vēl absurdāka situācija izveidojusies kādam īpašniekam, kura īpašumā bez viņa piekrišanas teju vai ik brīdi tiek reģistrēti jauni «dzeguzēni», bet to reģistrācijas dzēšana, neraugoties un īpašnieka pūlēm, nenotiekot, jo tam «neesot likumiska pamata».

DB jau rakstīja, ka kopš pērnā gada 1. jūlija bez nekustamā īpašuma īpašnieka brīvā formā uzrakstītas atļaujas vairs nevar reģistrēt uzņēmumu vai biedrību juridiskās adreses svešā īpašumā. Juridiskās adreses reģistrēšanai vai izmaiņām ir obligāti jānorāda nekustamā īpašuma kadastra numurs, īpašnieka vārds, uzvārds, personas kods vai nosaukums. Savukārt, ja reģistrācijas pieteikumu paraksta persona, kurai pieder nekustamais īpašums, tad attiecīgā piekrišana nav jāiesniedz.

To, ka pēdējā laikā sūdzības par «dzeguzēniem» savos īpašumos tikai pieaug, apliecina arī UR galvenais valsts notārs Ringolds Balodis. Viņš norāda, ka visos gadījumos informācija par nepatiesu ziņu sniegšanu ir nosūtīta Valsts policijai.

«UR, saņemot informāciju par iespējamo dokumentu viltošanu, to nosūta izmeklēšanai Valsts policijai, un tas, cik ātri vai lēni tiek izmeklēts konkrētais gadījumus, ir jautājums policijai,» tā uz jautājumu par to, cik ātri notiek izmeklēšana un kādus UR lēmumus pieņem, atbild R. Balodis. DB piektdien neizdevās iegūt policijas viedokli šajā jautājumā.

«Ja policijas kapacitāte ļaus šīs lietas ātri izmeklēt, tad arī krāpnieki tiks notverti un saņems pelnītu sodu, tomēr pašreizējos apstākļos šķiet, ka sistēma buksē,» tā uz jautājumu par to, vai esošā sistēma ir pietiekami efektīva un spēj sodīt atļauju viltotājus, atbild R. Balodis.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses