Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā (LU CFI) noslēdzies viens no nozīmīgākajiem zinātnes nozares pasākumiem šajā gadā – CAMART2. Astoņu gadu laikā institūtā investēti vairāk nekā 30 miljoni eiro, pārveidojot to par starptautisku kompetences centru fotonikas, viedo materiālu un tehnoloģiju jomās. Projekts ļāvis trīskārt kāpināt institūta apgrozījumu un vairāk nekā pieckārt – starptautisko projektu piesaisti, kā arī palielināt speciālistu skaitu – no 200 uz 300.
Pieci jaunuzņēmumi
"Mūsu mērķis ir kļūt par pasaules līmeņa ekselences centru. Un CAMART projekts ir pavēris ceļu uz to, jo tā laikā izveidojām modernu infrastruktūru un nacionālo nanotehnoloģiju centru ar pasaules līmeņa iekārtām. Mēs esam uzbūvējuši kuģi, kas jau ir devies daudz dziļākos zinātnes ūdeņos. Mūsu kapacitāte, starptautiskie sakari un izcilība ir izauguši vairākkārt," uzsver institūta direktors Andris Anspoks.
Viens no projekta stūrakmeņiem bija akadēmiskās vides un industrijas tuvināšana. To, ka tas izdevies, pierāda pieci spin-off uzņēmumi, kuros zinātnieki savas idejas pārvērtuši uzņēmējdarbībā.
No tiem pazīstamākais ir CellBox Labs, kas 2023. gadā ieguva labākā jaunuzņēmuma balvu un pērn piesaistīja miljons eiro investīcijas, bet četru gadu laikā – divus miljonus eiro. Tehnoloģija Orgāns uz čipa ir miniatūra dažādu cilvēku orgānu, piemēram, plaušu, za
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 1. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €0.60