Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Sestdiena, 25. janvāris
Sigurds, Zigurds, Sigvards

Ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa vairāki simti iedzīvotāju piemin komunistiskā genocīda upurus

Pieminot komunistiskā genocīda upurus, vairāki simti iedzīvotāju šodien nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, novēroja aģentūra LETA.

Ziedus pie Brīvības pieminekļa nolika valsts augstākās amatpersonas, Saeimas deputāti, ka arī deportācijas piedzīvojušie.

Gājiena dalībnieki, kuri iepriekš no Okupācijas muzeja ēkas devās pie Brīvības pieminekļa, rokās nesa ziedus un Baltijas valstu karogus ar sēru lentēm.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, uzrunājot vairākus simtus klātesošo, sacīja, ka pagājuši 75 gadi pēc šausmu nakts, kad vairāki tūkstoši iedzīvotāju tika izrauti no savām mājām. Viņš arī sacīja, ka tā laika notikumi, aresti un slepkavības, netiks aizmirsti.

"Mēs spējām parādīt savu tautas spēku, atguvām savas valsts neatkarību. Šie notikumi nedrīkst nekad atkārtoties. Tie nekad neatkārtosies!" uzsvēra prezidents.

Viņš gan atzina, ka pašreizējā situācija pasaulē apliecina, ka nekas nav garantēts. Šī iemesla dēļ visiem ir jāstrādā kopā, lai strādātu Latvijas tālākai izaugsmei.

"Neviens cits to mūsu vietā nedarīs. Strādāsim visi kopā. Tagad svarīgi ir būt saliedētiem," aicināja prezidents.

Jau vēstīts, ka šodien visā Latvijā notiek atceres pasākumi, kas veltīti Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai, godinot aptuveni 16 000 Latvijas iedzīvotāju, kuri 1941.gada 14.jūnijā tika deportēti uz Sibīriju.

Pēc Latvijas Valsts arhīva datiem, 1941.gada 14.jūnija deportācijās Latvija zaudēja vairāk nekā 15 425 iedzīvotājus, viņu vidū latviešus, ebrejus, krievus, poļus, no kuriem 3751 bija bērns vecumā līdz 16 gadiem. Izsūtīšanas laikā vīriešus atšķīra no ģimenēm un aizdzina uz gulaga nometnēm, kur daudziem piesprieda augstāko soda mēru, bet citus sodīja ar ieslodzījumu nometnēs.

No Torņakalna stacijas 1941.gada 14.jūnijā uz Sibīriju izveda tūkstošiem Rīgas un tuvējās apkārtnes ģimeņu. Aptuveni 9300 lopu vagonos iesprostotu cilvēku šajā dienā no Torņakalna stacijas tika izsūtīti garā un mokpilnā ceļā uz Sibīriju, no kuras tikai retajam pēc gariem bada, sala, slimību un smaga darba gadiem palaimējās atgriezties mājās. Stacijā netālu no sliežu ceļiem atrodas piemiņas akmens un vagons, kas kalpo kā uzskatāms liecinieks vienai no visdrūmākajām dienām Latvijas vēsturē.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas