Laimīgu Čūskas gadu! No čūskām cilvēki ļoti bieži vai nu baidās, vai arī gluži otrādi – tās mīl un uzskata par skaistiem, simpātiskiem, savdabīgiem un aizraujošiem radījumiem, un pasaulē netrūkst ļaužu, kas par savu lolojumdzīvnieku izvēlējušies tieši čūsku. Ja līdz šim nav tādas pieredzes, taču šāda doma ir ienākusi prātā arī jums, ieskatīsimies dažos "par" un "pret", kas būtu jāņem vērā, pirms atvest mājās rāpuli.
Nav piemērota jebkuram
Čūskas nav tipiski "mīļojamie" mājdzīvnieki, tomēr čūsku īpašnieki nereti teic, ka viņu lolojumi viņus atpazīst un reaģē uz saimnieka balsi. Čūskas var būt maigas, skaistas radības, taču tām ir ļoti specifiskas vides un barošanās vajadzības, kas īpašniekam jāievēro, lai čūska būtu vesela un apmierināta.
Čūskām nepieciešams noteikts siltuma un mitruma līmenis, atgādina vietne Vetstreet.com. To ķermeņa temperatūra pielāgojas apkārtējās vides temperatūrai, un, lai šī termoregulācija notiktu pienācīgi, vairumam čūsku viņu miteklī vajag karstu pamata uzturēšanās zonu (ap 30 0 C), kā arī vēsāku zonu (ap 20 0 C). Dažām čūskām nepieciešama ultravioletā gaisma, lai ādā veidotos D vitamīns, kas savukārt ļauj labāk uzņemt kalciju no barības. Tikmēr bez pietiekama mitruma čūskām būs grūtības nomest ādu.
Apsverot čūskas iegādi, jāatceras, ka čūskas dažkārt izaug ļoti garas un smagas, pat ja agrīnā vecumā tā neizskatās. Izpētiet noskatīto čūskas veidu kārtīgi un
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 17. janvāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €0.40