Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Keramiķes Valentīnas Aksjonovas darbu retrospekcija

Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11

Valentīnas Aksjonovas darbu retrospekcijā Rīgas Porcelāna muzejā būs izstādīti porcelāna priekšmeti no muzeja krājuma, mākslinieces un viņas ģimenes kolekcijām, kā arī deponējumi no privātpersonām. Ekspozīcijā būs apskatāmi gan mākslinieces porcelāna perioda darbi, gan vēlākajās desmitgadēs tapušie keramikas mākslas darbi.

13. decembris, 2024 – 9. februāris

Līgas Purmales personālizstāde Pagājušo prieku dārzs

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, 2. st., Jaņa Rozentāla laukums 1

Ciklā Paaudze norisināsies Līgas Purmales personālizstāde Pagājušo prieku dārzs, kas veltīta mākslinieces piecdesmit gadus ilgajai radošajai darbībai. Izstāde apkopo Līgas Purmales radošo veikumu pusgadsimta periodā – no agrīnām fotoreālisma kompozīcijām līdz pat šogad tapušiem jaundarbiem.

8. februāris – 10. augusts

Bernāra Venē retrospekcija Glezniecība: No racionālā uz virtuālo. 1966–2024

Mākslas muzejs Rīgas birža, Doma laukums 6

Būs skatāma ievērojamā franču mākslinieka Bernāra Venē retrospekcija Glezniecība: no racionālā uz virtuālo. 1966–2024, kas piedāvā tuvāk iepazīt viņa daiļradi un zīmīgo ieguldījumu 20. un 21. gadsimta konceptuālās mākslas procesos.

25. decembris, 2024 – 27. aprīlis

Klāva Lora un Katrīnas Ģelzes izstādes

Mākslas galerija XO, Elizabetes iela 14

Klāva Lora izstādes Mīts idejas pamatā ir senlatviešu mitoloģija un dievības mūsdienu sabiedrības kontekstā. Katrīnas Ģelzes izstādes Ātrs un bez žēlastības pamata vadlīnija ir procesēt mākslinieces tēva Kristapa Ģelža 2016. gada smago avāriju.

19. novembris, 2024 – 25. janvāris



Starpbrīdis starp ikdienu un izstādēm

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs, Skolas 10a, Madona

2024. gada nogales svētku priekšvakarā 20. decembrī plkst. 15.00 Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zālēs tiks atklāta novadnieka, porcelāna virtuoza, mākslinieka Jāņa Roņa personālizstāde. Izstāde piedāvās unikālu iespēju iepazīt mākslinieka talanta plašumu un meistarību darbā ar porcelānu un citiem keramikas materiāliem.

20. decembris, 2024 – 2. februāris

Ceļojošā izstāde Gadsimta būves

Latvijas Arhitektūras muzejs, Mazā Pils iela 19

Izstāde stāsta par tādu objektu tapšanu kā Daugavpils cietokšņa Inženieru arsenāls, Āgenskalna tirgus, Rīgas cirks, Smiltenes un Mežotnes baznīcas, Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī, Liepājas Karostas teritorija, Daugavpils Dzimtsarakstu nams u. c.

6. decembris, 2024 – 28. februāris

Alekseja Naumova izstāde Dzimšanas diena

Galerija Daugava, Ausekļa iela 1

Izstāde Dzimšanas diena uzsāk gada izstāžu ciklu, kurš turpināsies Rundālē, Jūrmalas muzejā, Kuldīgā un būs veltīts mākslinieka nozīmīgai jubilejai.

10. janvāris – 15. februāris

Rīgā ciemojas Madrides muzeja Prado altārglezna Svētā Ģimene ar muzicējošo eņģeli, svētajām Katrīnu un Barbaru

Mākslas muzejs Rīgas birža, Doma laukums 6

Gada nogalē Mākslas muzejs Rīgas birža saņēmis īpašu Ziemassvētku sveicienu no Prado Nacionālā muzeja Madridē (Spānija) – 16. gadsimta sākuma altārgleznu Svētā Ģimene ar muzicējošo eņģeli, svētajām Katrīnu un Barbaru, kas uz trim mēnešiem tiek integrēta pastāvīgajā ekspozīcijā Eiropas mākslas galerijā.

6. decembris, 2024 – 2. marts

Gajanas Agadžanjanas personālizstāde Rīgas porcelāna jaunā dzīve

Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11

Pirmo reizi Rīgas Porcelāna muzejā būs skatāma mākslinieces Gajanas Agadžanjanas darbu izstāde. Šai izstādei Rīgas Porcelāna jaunā dzīve māksliniece ir apgleznojusi sava tēva, Rīgas Porcelāna rūpnīcas ilggadīgā vadošā dizainera Levona Agadžanjana (1940–1999) radītās porcelāna formas.

13. decembris, 2024 – 9. februāris

Izstāde Dzīvnieki Rīgā: lietot un lolot?

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Palasta 4

Izstāde Dzīvnieki Rīgā: lietot un lolot? stāsta, kā mainījusies dzīvnieku vieta un loma pilsētā un iedzīvotāju ikdienā, kā veidojušies mūsdienu priekšstati un attieksme pret dzīvniekiem, to izmantošanu un aizsardzību.

13. decembris, 2024 – 30. decembris

Gleznotājas un pedagoģes Silvijas Ausmas Jākosones personālizstāde Gaisma

Ogres Vēstures un mākslas muzejs, Brīvības 36, Ogre

Šī izstāde ir pirmā tāda mēroga mākslinieces darbu retrospekcija, no kuriem lielākā daļa tiek eksponēti pirmoreiz. Darbi aptver laiku no 1966. gada līdz mūsdienām. Silvijas Ausmas Jākosones glezniecības izteiksmes veidu ietekmējušas studijas pie tādiem vecmeistariem kā Konrāds Ubāns, Boriss Bērziņš, Imants Vecozols, Eduards Kalniņš.

6. decembris, 2024 – 21. februāris

Tatjanas Paļčukas-Rikānes 70 gadu jubilejas izstāde

Valmieras muzeja Izstāžu nams, Bruņinieku 1, Valmiera

«Gleznoju tāpat kā elpoju. Man tas ir pilnīgi dabiski, organiski, baudot un nemokot sevi mākslas mokās,» teic māksliniece, kuras darbos vērojami mūžīgā skaistuma meklējumi.

6. decembris, 2024 – Šodien


Ievas Murānes Grantiņas izstāde Ziemas stāsts

Aleksandra Čaka muzejs, Lāčplēša ielā 48–8

Ieva Murāne Grantiņa strādā grafikas un zīmējuma tehnikā, bet viņai nav sveša arī glezniecība. Viņas darbi ir kā tikko uzsnidzis sniegs – brīnumains, bet nepastāvīgs. Tas ir brīdis, kad pasaule sastingusi pārvērtību gaidās.

3. decembris, 2024 – 6. februāris

Māra Čačkas izstāde Starp citu/Starp citiem

Vidzemes koncertzāle Cēsis, Raunas iela 12, Cēsis

Koncerta Vivaldi Gadalaiki ieskaņā koncertzāles Cēsis mākslas galerijā tiks atklāta mākslinieka Māra Čačkas izstāde Starp citu / Starp citiem, iepazīstinot ar viņa abstraktajām kompozīcijām, kas ir patiesi dzīvi apliecinoši vibrējošu krāsu svētki.

7. decembris, 2024 – 31. janvāris

Rituma Ivanova izstāde

Latgales vēstniecība Gors, Pils iela 4, Rēzekne

Eksponēta viena no redzamākajiem un starptautiski atpazīstamākajiem mūsdienu latviešu autora, mākslinieka Rituma Ivanova, izstāde Gars garam garā. Izstāde no vienas puses ir mākslinieka atgriešanās senču mājās, no otras apziņa par Latgales dēlu radīto garīgo veikumu, bet no trešās izstādē ir apkopoti, pēc autora domām, latviešu un pasaules svarīgie stūrakmeņi mākslā, filozofijā, dramaturģijā un pat horeogrāfijā – Alvis Hermanis, Mihails Barišņikovs, Deimjens Hērsts u. c.

26. novembris, 2024 – 26. janvāris