Vēl līdz šā gada 17. janvārim var iesūtīt 2024. gada vārda, nevārda un spārnotā teiciena pieteikumus, informēja Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa
Tik tikko nosaukts, gada jaunvārds jau paguvis saņemt kritiku, taču līdzās daudz kritizētajai sāļvirai pērn tapuši un pamanīti vēl daudzi citi skanīgi, skaisti vai vienkārši interesanti vārdi. Tāpēc, kā ik gadu, SestDiena publicē ne tikai Latviešu valodas attīstības kopas žūrijas izvēlētos, bet arī citus iesūtītos gada vārda, nevārda, jaunvārda un spārnotā teiciena kandidātus. Kurus no tiem celtu godā jūs?
2022.gada vārda un nevārda titulam interesenti piesaka arī tādus vārdus kā "orki", "okupekļi" un "vate", informēja Rīgas Latviešu biedrības (RBL) Latviešu valodas attīstības kopa.
Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa (LVAK) par 2021.gada vārdu ir izraudzījusies "kvadrātkods", savukārt par gada nevārdu atzīts "sadarbspējīgs".
Gada vārds ir kļuvis pilngadīgs. Tā paziņošana notiek jau 18. reizi – ar šādiem vārdiem akcijas Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens laureātu izziņošanas preses konferenci vakar atklāja viens no žūrijas locekļiem – laikraksta Diena žurnālists un publicists Egīls Zirnis.
Par gada vārdu Latvijā ir nosaukts vārds "notumse", kas ieteikts angļu vārda blackout vietā kā īss un ērts apzīmējums reizēm, kad pazūd elektriskā strāva. Ar pirmatnējo nozīmi "krēsla" vai "tumsa" šis vārds ir minēts Kārļa Mīlenbaha un Jāņa Endzelīna 1925. gada Latviešu valodas vārdnīcā – atklāja viens no akcijas Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens žūrijas dalībniekiem – Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopas vadītājs Uģis Nastevičs.