Uzruna šajā gadījumā, jāpiebilst, gan ir tikai formāls apzīmējums. Faktiski tas ir ziņojums "par stāvokli savienībā", kura ietvaros tiek definētas arī prezidenta turpmākās politiskās prioritātes. Tomēr, tā kā Tramps amatā atrodas tikai pusotru mēnesi, tiesības uz šādu ziņojumu viņam pagaidām nepienākas. Šā iemesla dēļ ASV prezidents (pēc Pārstāvju palātas spīkera Maika Džonsona oficiāla ielūguma) uzstāsies tikai ar uzrunu. Tam gan nevajadzētu nevienu maldināt.
Šā laikraksta numura nodošanas brīdī uzrunas saturs zināms vēl nebija, tomēr republikāņiem tuvais televīzijas kanāls Fox News vēstīja, ka tā būs veltīta "amerikāņu sapņa atjaunošanai" (Renewal of the American Dream) un sastāvēs no četrām pamata tēmām. Par Trampa otrā pilnvaru termiņa līdzšinējiem sasniegumiem, viņa administrācijas paveikto ekonomikas jomā, prasību Kongresam piešķirt papildu finansējumu robežu drošībai, kā arī plāniem miera nodrošināšanai visā pasaulē. Tie gandrīz visi ir plaši traktējami jēdzieni.
Vienlaikus ir maz šaubu, ka lielākā daļa uzrunas ASV pašsaprotami būs veltīta iekšpolitikai, un šeit ir svarīgi neaizmirst, ka šādām ASV prezidentu uzrunām un ziņojumiem tradicionāli seko arī viņiem oponējošās partijas pārstāvja atbilde, kuru demokrātu vārdā šoreiz ir uzticēts teikt vienai no partijas uzlecošajām zvaigznēm – senatorei no Mičiganas pavalsts Elisai Slotkinai.
Turklāt ASV iekšpolitikā šī atbildes uzruna var izrādīties pat svarīgāka par Trampa teikto. (Piemēram, 2020. gadā par tādu kļuva Mičiganas gubernatores Grēthenas Vithenas atbildes runa.) ASV prezidenta domu gājiens pamatā ir zināms un saprotams, savukārt no Slotkinas runas kļūs skaidrs, vai demokrāti ir spējuši pārvarēt iekšējo haosu savās rindās pēc sakāves vēlēšanās un vai ir izstrādāta vienota stratēģija, kā pretdarboties Trampa "ceļarullim". Kā arī tas, kurš no demokrātu politiskajiem klaniem stāv aiz šīs stratēģijas (ja tāda, protams, tiks definēta).
Kas attiecas uz Latvijai svarīgo ASV ārpolitiku, tad var prognozēt, ka Trampa cīņas par mieru visā pasaulē viens no pirmajiem punktiem paredzēs arī Rietumvalstu frondas Eiropā sastādīšanu vienotā ierindā, tostarp neskopojoties ar pavisam reāliem sankciju draudiem (vai ar paziņojumiem par tādu noteikšanu). Tas nevieš īpašu optimismu, taču nekādi nemaina faktu, ka aizvadītajā naktī, ļoti ticams, ir pateikta viena no nozīmīgākajām runām Trampa otrās prezidentūras laikā.