QUAD, jāatgādina, ir abreviatūra no Quadrilateral Security Dialogue (kvadrilaterālais drošības dialogs), ar kuru tiek apzīmēta četru valstu – ASV, Austrālijas, Indijas un Japānas – sadarbība drošības jomā Indijas un Klusā okeāna reģionā. Šī sadarbība savukārt ir vērsta pret Ķīnas ietekmes pieaugumu reģionā.
No oficiālajiem dokumentiem gan nav īsti saprotams, vai šāda tikšanās bijusi ieplānota jau laiku iepriekš (t. i., neatkarīgi no tā, vai šajā brīdī amatā vēl atradīsies iepriekšējais valsts sekretārs Entonijs Blinkens vai arī tajā jau būs stājies viņa pēctecis) vai arī tas ir bijis mērķtiecīgs Rubio pirmais solis valsts sekretāra statusā, tomēr tai jebkurā gadījumā ir ievērojama simboliska nozīme. Var teikt, ka pašu augstāko nevēlēto amatu Savienotajās Valstīs ieņēmušais Rubio šādi iezīmējis Vašingtonas turpmākās galvenās ģeopolitiskās prioritātes.
Pagaidām vēl apstiprināšanas stadijā esošajā Trampa administrācijā valda pilnīga vienprātība, ka tieši Ķīna ir uzskatāma par ASV galveno ģeopolitisko sāncensi un Pekinas ierobežošanai jānovirza visi pieejamie resursi. Arī Trampa izsludinātais mākslīgā intelekta attīstības megaprojekts Stargate tiek uztverts kā pret Pekinu vērsts prezidenta Ronalda Reigana slavenās Zvaigžņu karu programmas mūsdienu analogs.
Pie kam demonstratīvām laipnībām, piemēram, Ķīnas līdera Sji Dzjiņpina oficiālai ielūgšanai uz Trampa inaugurācijas ceremoniju, šajā gadījumā nevajadzētu nevienu maldināt. Līdz ar Trampa atgriešanos Baltajā namā Vašingtonai un Pekinai vairāk nav citu nākotnes scenāriju kā vien vērienīga konfrontācija jeb jauns aukstais karš (lai gan šis termins paredz pirmām kārtām jau ideoloģiskas pretrunas, kas šajā gadījumā nav galvenās, tomēr arī cits apzīmējums pagaidām nav parādījies).
Ne mazāk būtiski šajā gadījumā ir, ka šajā konfrontācijā nešaubīgi tiks iesaistīta arī apvienotā Eiropa. No ASV sabiedrotajiem tiks uzstājīgi pieprasīts pievienoties visiem Vašingtonas spertajiem soļiem (pirmkārt jau ekonomiskajām sankcijām), kā arī lielā mērā pašiem uzņemties atbildību par savu drošību. Resursu cīņai vienlaikus divās frontēs ASV šobrīd vienkārši nav. Jautājums par apvienotās Eiropas praktisko gatavību šādiem soļiem paliek atklāts.