Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +3 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 7. janvāris
Rota, Juliāns, Zigmārs, Digmārs

Konservatīvais kompromiss

Pēc Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta vēlēšanās uzmanības centrā tagad atrodas viņa topošā administrācija – cilvēki, kurus ASV ievēlētais prezidents nominē kā iekšpolitiski, tā starptautiski nozīmīgiem amatiem.

Šeit gan jāatceras, ka līdz brīdim, kad Tramps stāsies amatā, vēl ir atlikuši gandrīz divi mēneši un šajā laikā nomināciju saraksts var piedzīvot arī izmaiņas. Tāpat lielākajai daļai topošās Trampa administrācijas pārstāvju amatu ieņemšanai ir nepieciešams Senāta akcepts. Lai arī republikāņiem tajā vismaz nākamos divus gadus (līdz nākamajām starpvēlēšanām) būs vairākums, nebūt ne visus šīs partijas senatorus var saukt par Trampa atbalstītājiem, kamdēļ nav izslēgta iespēja, ka atsevišķas kandidatūras var tikt arī noraidītas.

Tiesa, tās ir tikai nianses, kuras var pamainīt nozīmīgu amatu ieņēmēju vārdus, taču ne principus, balstoties uz kuriem tiek veidota nākamā administrācija. Kas atteicas uz pēdējiem, tad galveno uzmanību, protams, piesaista pārliecinātu Trampa atbalstītāju no MAGA (Make America Great Again) nometnes vai ievēlētajam prezidentam personiski uzticamu cilvēku vārdi, aizēnojot acīmredzami faktu, ka ASV šobrīd tiek veidota valdība, kuru ar pilnām tiesībām var dēvēt par konservatīvā kompromisa valdību. Vai arī lielā kompromisa valdību.

Līdztekus radikāli noskaņotiem Trampa atbalstītājiem (Pīts Hegsets, Džons Retklifs vai Mets Getcs) uz nozīmīgiem amatiem tāpat tiek virzīti mērenā MAGA spārna pārstāvji (Kristija Noema, Elīza Stefanika) un ne tikai viņi. Savi amati ir paredzēti kā Trampa pusē pārgājušajiem mērenajiem republikāņiem (Marko Rubio, Dags Bērgams) un izbijušiem konservatīvajiem demokrātiem (Roberts Kenedijs jaunākais, Tulsija Gabarda). Protams, arī Īlonam Maskam un Vīvekam Ramasvami.

Visus šos politiķus tikmēr vieno tas, ka viņus nevar turēt aizdomās par piederību pie t. s. dziļās valsts (deep state), ka viņi neslēpj gatavību bezkompromisa iekšpolitiskajai cīņai un ka viņi ir pārliecināti nacionālkonservatīvi ASV globālās dominēšanas piekritēji. Var nešaubīties, ka pēc tādiem pašiem principiem tiks nominēti arī pretendenti uz daļu pagaidām vakanto ekonomiskā bloka amatu.

Kas ļauj domāt, ka nākamās ASV prezidenta administrācijas prioritārie mērķi ir visnacionālā kompromisa (nacionālkonservatīvā, protams) panākšana, kā arī ASV globālās dominēšanas atjaunošana. Pie kam abos gadījumos metodes īpaši neizvēloties. Vai tas izdosies, savukārt rādīs laiks, jo daudzos gadījumos vilciens varētu būt arī aizgājis.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Lai savējie neaizbrauktu

Pagājušajā gadā 37% Latvijas iedzīvotāju ir pauduši vēlmi emigrēt uz rietumvalstīm. To secinājis pētījumu centrs SKDS.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē