Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +4 °C
Viegls lietus
Piektdiena, 10. janvāris
Tatjana, Dorisa

Aizveras spilgta hokeja lappuse

Latvija piektdien atvadās no Kārļa Skrastiņa. Ar «dzelzs vīra» aiziešanu beidzas arī spilgts un notikumiem bagāts posms Latvijas hokejā. Kārlis bija valstsvienībā no pirmās spēles pēc neatkarības atjaunošanas 1992. gada 7. novembra. No tā sastāva augstākajā līmenī vēl spēlē tikai Rodrigo Laviņš, bet izskatās, ka Rodžers savu pēdējo spēli izlasē jau ir aizvadījis.

Pirmais triumfs pasaules C grupas čempionātā Ļubļanā, līksmība Eindhovenas bārā ar uzticīgākajiem faniem par tikšanu A grupā, fantastiskā atspēlēšanās Rīgas Sporta pilī mačā ar baltkrieviem, vēsturiskā uzvara Sanktpēterburgā pār Krieviju – visos ievērojamākos Latvijas valstsvienības panākumos savu ieguldījumu deva arī Kārlis.

NHL divpadsmit gadu ilgajā karjerā četru klubu sastāvos Skrastiņam ar komandu nebija lemts izbaudīt lielas gaviles, taču paliekošus ierakstus pasaules spēcīgākajā hokejā līgā Kārlis atstāja. NHL rekords aizsargu konkurencē pēc aizvadīto spēļu skaita pēc kārtas vien ir ko vērts. 

Skrastiņa karjeras pieturas punkti

1992. gada 7. novembris. Pirmā spēle Latvijas valstsvienības sastāvā ar Lietuvu (13:2). Rīgas Dinamo septiņdesmito gadu leģenda Helmuts Balderis iekļāvās izlases sastāvā un turnīra otrā mača laikā kapteiņa apsēju nodeva Konstantīnam Grigorjevam. Kodolu veidoja gados jauni spēlētāji, un dažiem no viņiem bija lemts rakstīt Latvijas hokeja vēsturi nākamos divus gadu desmitus. Viņu vidū bija arī Skrastiņš. Kārlis bija vienā pārī ar Igoru Bondarevu.

1992. gada 28. decembris. Pirmā ripa Latvijas izlases sastāvā pārbaudes turnīrā Francijas pilsētā Šamonī. Spēlē ar Franciju (7:4) 37. minūtē Kārlis ar tālmetienu panāk 5:3. Tā bija lūzuma ripa, jo francūži bija pietuvojušies vienas ripas attālumā. 

1993. gada 21. marts. Pirmais lielais triumfs Latvijas izlases sastāvā. Slovēnijas pilsētā Ļubļanā pasaules čempionāta (PČ) C grupas izšķirošajā spēlē Latvija uzvar Ukrainu un iegūst ceļazīmi uz B grupu. Kārlis spēlēja trešajā pārī ar Normundu Sējēju. 

1994. gada 17. aprīlis. Rūgtākā vilšanās. Dānijas pilsētā Kopenhāgenā Skrastiņš kopā ar Latvijas izlasi piedzīvo, iespējams, lielāko vilšanos savas karjeras laikā. PČ B grupas izšķirošajā spēlē ar Šveici ir ievērojams pārsvars (metieni – 63:21), taču Latvija zaudē ar 1:2. Kārlis spēlēja pirmajā pārī kopā ar Andreju Maticinu.

1996. gada 20. aprīlis. Dejas ar faniem. PČ B grupā Nīderlandes pilsētā Eindhovenā Latvija spēlē 1:1 neizšķirti ar Šveici un izcīna ceļazīmi uz augstāko grupu. Skrastiņš ir laukumā, kad Oļegs Znaroks iemet vienīgo ripu. Kārlis turnīrā spēlēja vienā pārī ar Rodrigo Laviņu. «No ārpuslaukuma notikumiem nekad neaizmirsīšu Eindhovenas svinības pēc iekļūšanas A grupā. Man šķiet, ka tur aizsākās hokeja fanu kustība un līdzjušana. Vietējā bārā kopīgi līksmojām līdz rītam,» pēc četriem gadiem Dienai sacīs Kārlis.

1997. gada 26. janvāris. Eiropas trofeja. Deviņdesmito gadu otrajā pusē pastāvošajā Čempionu līgā hokejā triumfē Somijas klubs TPS Turku ar Kārli Skrastiņu sastāvā. Finālā TPS Turku pārspēj Maskavas Dinamo ar 5:2.

1997. gada 27. aprīlis. Pirmā spēle augstākajā sabiedrībā. PČ A grupā Latvija spēlē ar ASV izlasi, kas nokomplektēta no NHL profesionāļiem, ir vadībā ar 4:1, tomēr zaudē ar 4:5. Kārlis spēlēja otrajā pārī ar Maticinu. «Ja man ir jāizceļ viens notikums laukumā, tad tā noteikti ir mūsu pirmā spēle A grupā pret ASV izlasi. Tik ilgi bijām tiekušies līdz A grupai, un beidzot šis sapnis bija realizējies,» Skrastiņa citāts Hokeja Dienai 2000. gada 27. aprīlī.

1998. gada 27. jūnijs. Pagrieziena punkts. NHL jauno spēlētāju aizrunāšanā jeb draftā jaunā līgas komanda Našvilas Predators 9. kārtā ar 230. numuru izvēlas jau 23 gadus veco Kārli Skrastiņu. 

1999. gada 9. februāris. Rezultatīvā debija. Skrastiņš Predators sastāvā aizvada pirmo NHL spēli pret Detroitas Red Wings (2:5). Kārlim jau pirmajā mačā viena rezultatīva piespēle.

1999. gada 26. decembris. Pirmā NHL ripa. Kārlis gūst savus pirmos vārtus Predators sastāvā spēlē ar Sentluisas Blues (3:2), pārspējot čehu vārtsargu Tomašu Vokounu. Tie ir arī uzvaras vārti. 

2000. gada 5. maijs. Vēsturiska uzvara. PČ Sanktpēterburgā Latvija ar 3:2 apspēlē Krieviju, kuras sastāvā ir spilgtas NHL zvaigznes. Kārlis spēlēja otrajā pārī ar Sējēju. 

2003. gada 29. aprīlis. Labākā spēle Latvijas izlasē. PČ Somijas pilsētā Turku, kur Skrastiņš bija aizvadījis trīs sezonas TPS Turku sastāvā, Kārlis gūst trīs vārtus spēlē ar Baltkrieviju (4:0). Starptautiskās Hokeja federācijas statistiķi ziņoja, ka tas ir jauns pasaules čempionātu rekords aizsargiem. Pirms Kārļa neviens trīs vārtus nebija guvis. «Divas ripas biju iemetis Japānai, bet trīs ir pirmo reizi manā karjerā,» pēc spēles atzina Latvijas aizsargs. Skrastiņš trīs reizes pārspēja Andreju Mezinu, pret kuru viņam būtu jāaizvada pirmā KHL spēle Minskā. Kārlis spēlēja pirmajā pārī ar Krišjāni Rēdlihu.

2004. gada 7. aprīlis. Stenlija kausa gaisotne. Kolorādo Avalanche sastāvā pirmā Stenlija kausa izcīņas spēle pret Dalasas Stars (1:0). Sēriju viens no favorītiem Avalanche pārvar gandrīz vai vienā elpas vilcienā ar 4:1, taču jau nākamajā kārtā Kolorādo lavīnu aptur Sanhosē Sharks.

2005. gada 13. februāris. Fantastiskā atspēlēšanās. Pirmsolimpiskajā kvalifikācijas turnīrā Rīgas Sporta pilī Latvija izšķirošajā spēlē ar Baltkrieviju pēdējās četrās minūtēs no nelabvēlīgā 2:4 izrauj 5:4 uzvaru. Kārlis spēlēja pirmajā pārī ar Krišjāni Rēdlihu.

2005. gada 28. marts. Latvijas zelts. NHL lokauta laikā Rīga-2000 sastāvā tiek izcīnītas Latvijas čempionāta zelta medaļas. 

2007. gada 8. februāris. Sasniegts NHL rekords aizsargiem pēc kārtas visvairāk aizvadīto spēļu skaita ziņā. Skrastiņš nebija izlaidis nevienu spēli kopš 2000. gada
18. februāra. Iepriekšējais rekords (486 spēles) tika sasniegts sešdesmitajos gados, tas piederēja Timam Hortanam, kurš 44 gadu vecumā gāja bojā autokatastrofā. «Man nav īpaša noslēpuma, kā es sasniedzu rekordu. Varbūt tā pamatā ir smags darbs un cīņasspars. Man patīk šis darbs, un sāpes ir neatņemam hokeja sastāvdaļa.» Skrastiņa sērija pārtrūka pēc 495. spēles, kurā viņš guva ceļgala savainojumu.

2009. gada 1. maijs. Aizsardzības balsts. PČ spēlē ar Šveici (2:1) komandas kapteinis Skrastiņš paveic milzīgu darba apjomu aizsardzībā. Pēc panākuma Kārlis priekšplānā izvirza vēl vienu spēles varoni vārtsargu Edgaru Masaļski. «Edžam par tādu spēli ir jāuzceļ piemineklis. Ar šādu viņa sniegumu mēs varam tālu tikt.»

2009. gada 19. decembris. Pirmā spēles zvaigzne. Skrastiņš aizvada savu labāko spēli NHL. Dalasas Stars sastāvā spēlē ar Detroitas Red Wings (4:3) latviešu aizsargam 3 (2+1) rezultativitātes punkti. Pirmo un vienīgo reizi NHL divas iemestas ripas. «Ilgi gaidīju šo brīdi. Šoreiz paveicās, turklāt vēl izdevās gūt uzvaras vārtus, tomēr galvenais, ka komanda uzvarēja,» sava snieguma izvērtēšanā Kārlis bija pieticīgs, uzsverot kopējās intereses. 

2010. gada 23. februāris. Pēdējā spēle Latvijas izlasē. Olimpiskajās spēlēs Vankūverā ceturtdaļfinālā Latvija zaudē Čehijai tikai pagarinājumā ar 2:3. «Sāpīgi, tomēr
esmu apmierināts, ka beidzot parādījām tādu spēli, kādu gaidījām paši, treneri un, pats galvenais, – līdzjutēji,» pēc mača atzina kapteinis Skrastiņš.

2011. gada 17. maijs. Pēdējais līgums. Kārlis Skrastiņš paraksta savu pēdējo hokejista līgumu ar KHL klubu Jaroslavļas Lokomotiv.

2011. gada 3. septembris. Pēdējā spēle. Jaroslavļā pārbaudes mačā Lokomotiv apspēlē Ņižņijnovgorodas Torpedo ar 5:2. Pēdējā minūtē, kad iznākums jau ir izšķirts, Kārlis sev raksturīgajā manierē guļas zem ripas, un melnais kaučuks trāpa viņam pa seju. Aleksandrs Gaļimovs, kas četras dienas cīnījās par savu dzīvību un nomira pēdējais no Lokomotiv, raidīja ripu tukšos vārtos.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Divi pašmāju klubi un igauņi

Latvijas atklātā hokeja čempionāta pusceļā septiņu komandu konkurencē izkristalizējušās trīs vadošās komandas.

Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi