Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +1 °C
Skaidrs
Piektdiena, 24. janvāris
Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

ES prezidents: Vienotā banku uzraudzības sistēma ES varētu sākt efektīvi darboties jau 2013.gadā

Par eirozonas vienoto banku uzraudzības sistēmas likumdošanas regulējumu jāvienojas līdz nākamā gada 1.janvārim, uzskata Eiropas Savienības (ES) valstu līderi.

Eiropadomes priekšsēdētājs Hermans van Rompejs pēc gandrīz desmit stundu ilgušajām sarunām ar ES valstu līderiem preses konferencē žurnālistiem sacīja, ka vienotā banku uzraudzības sistēma varētu sākt efektīvi darboties 2013.gada laikā. Eiropadomes priekšsēdētājs uzsvēra, ka Eiropas Centrālajai bankai (ECB), kas uzņemsies banku uzraudzību, jābūt skaidri nodalītiem uzraudzības funkcijām no monetāriem pienākumiem.

Vienlaikus vienotai banku uzraudzībai jābūt iekļaujošai un pārredzamai, proti, visas dalībvalstis aicinātas tai pievienoties. Savukārt banku tiešā rekapitalizācija, izmantojot Eiropas Stabilitātes mehānismu būs iespējama, kad būs izveidota efektīva vienotā banku uzraudzības sistēma, skaidroja van Rompejs.

Diskusijas pirmajā ES samita dienā ieilga, un sanāksme beidzās tikai ap trijiem naktī pēc Briseles laika. Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozu žurnālistiem sacīja, ka Eiropadome ir apstiprinājusi galvenos principus, un tagad jāstrādā, lai pabeigtu vienošanās par tiesisko regulējumu līdz gada beigām. ES ierēdņi žurnālistiem vakara gaitā pauda, ka eirozonas bankas ECB uzraudzībā nonāks pakāpeniski līdz 2013.gada laikā.

Samita pirmās dienas sanāksmes galvenā prioritāte arī esot bijis progress jautājumā par banku savienības izveidi. Savukārt sanāksmes otrajā dienā, piektdien, ES līderi pievērsīsies jautājumam par svarīgāko pasākumu īstenošanu izaugsmes un nodarbinātības veicināšanai, kā arī ārpolitikas jautājumiem.

Kā ziņots, ceturtdien sācies Eiropas Savienības (ES) līderu divu dienu samits. Tā ir viena no trim bloka līderu sanāksmēm, kas ieplānotas līdz Ziemassvētkiem, ar cerību, ka līdz gada beigām būs panākta vienošanās, kā izveidot spēcīgāku ekonomisko un monetāro savienību. Šajā ES samitā tiek diskutēts par aktuāliem ekonomikas jautājumiem - par Izaugsmes un nodarbinātības pakta īstenošanu, ekonomiskās un monetārās savienības nākotni un vienota banku uzraudzības mehānisma izveidošanu Eiropā. Iepriekš tika paredzēts, ka tieši banku savienības jautājums izraisīs visvairāk diskusiju. Šādas savienības izveide ļautu Eiropas Stabilitātes mehānismam (ESM) tiešā veidā sniegt palīdzību grūtībās nonākušajām bankām.

Sagaidāms, ka ES līderus gaidāmajā galotņu sanāksmē nodarbinās arī Spānijas finanšu nedienas. Daudzi investori un analītiķi uzskata, ka Spānijai galu galā tomēr nāksies lūgt aizdevumu, taču lielākas skaidrības šajā jautājumā joprojām nav.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits