Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 23. janvāris
Strauta, Grieta, Rebeka

IZM aicina atsaukties vecākus, kuru atvases skolas gaitas sākušas sešu gadu vecumā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
a
a
Vecāki paši izlems, problēmas nav. Nevajag domāt par vecumu bet par mācību saturu. To nevajag tik sarežģītu.
bārenis
b
A ko darīt, ka man abi vecāki ir miruši?
mamma
m
No viena grāvja otrā
Debestiņa
D
Jāaptaujā pirmo klašu skolotāji. Tiem vislabāk redzams, kā iet 6-gadniekiem skolā. Un aptaujai jābūt pētījuma līmenī. Bet nu laikam jebkam par vēlu, vilciens jau sācis kustēties.
Mamma
M
Mans jaunākais bērns sāka skolu knapi 7 gados (dzimis septembrī, kad arī palika7). Diemžēl, bēdīgi. Palaidu vien tāpēc, ka visi bērnudārza grupiņas draugi gāja uz skolu, b/d izlaidums nosvinēts. Bet manējam vēl vajadzēja to gadu, ļoti vajadzēja. neaizmirstiet, ka arī fakts, ka citi iet, nostrādā kā faktors. Kā es savu nelaidīšu?! Un bērns mocās. Diemžēl.
Kaspars
K
Ja īpaši jāmeklē sabiedrībā sešgadnieki, kuri mācās, tas jau liecina par IZM pieļautās kļūdas apmēru. Bērni attīstās dažādi un skolai kļūst gatavi 6-8 gadu vecumā. Ja sāks iet skolā 6 gadu vecumā, tad skolai būs gatavi ap 30% bērnu. No kā var secināt, ka IZM pieļauj kļūdu, un ka tās īstais mērķis ir mākslīgi piepildīt skolas.
Brianna Webster
Цены на электроэнергию постоянно растут, но есть способ платить на 50% меньше! Узнал об этом лайфхаке в статье опытного инженера-электрика http://krati.co/savemoney и пользуюсь уже пол года! Это легально, советую всем, кто не хочет переплачивать! s
cita pieredze
c
Jāsaprot, ka, atstājot izvēli, laist 6 vai 7 gados uz skolu, vecuma amplitūda klasē bērniem var būt pat teju pusotrs gads. Mazajās klasēs un, piemēram, sportā tā ir milzīga vecuma starpība. Padomājiet, kāda ir vecuma starpība starp Jānīti, kas dzimis 31. augustā un kuru palaiž skolā no 6 gadiem, tātad tieši 6 gadus un 1 dienu vecu. Un Ilzīti, kura dzimusi 31. decembrī un kuru vecāki nolēmuši laist skolā pilnos 7 gados, tātad 1. septmebrī viņai ir bez 3 mēnešiem 8 gadi.
cita pieredze
c
Es esmu dzimusi decembra beigās, un aizgāju uz skolu pilnos 7 gados, tātad biju viena no vecākajām klasē. Attiecīgi man arī sekmes bija labākās, es biju nobriedušāka. Neko nejūtos nokavējusi. Klasē bija bērni, kas sāka 6 gadu vecumā. Grūti viņiem gāja. Es domāju, ka objektīva iemesla sākt 6 gados nav. Jā, ir valstis, kur tā ir, bet mums ir citi apstākļi. Domāju, galvenais iemesls 6gadnieku skološanai ir izmisīgie centieni atlikt skolu slēgšanu un skolotāju-bezdarbnieku skaita pieaugumu reģionos un lauku apvidos. Tāpat jāskatās, lai cilvēks, kas beidzis pamatskolu un nevēlas tālāk mācīties, varētu būt nodarbināms. Ja sāks skolu 6 gados, dažs labs pabeigs 14 gados. Darbā viņu pieņemt nedrīkst. Bet ja viņš negrib mācīties tālāk?
Neproblems
N
Kārlītim un Karlīnītei bērniņu nan,nav arī problēmu.
  • 2
  • 0
???
?
Linda,kādas vēl paralēlklases,ja bērnus knapi var ,,sakasīt" vienai klasei?
  • 1
  • 0
Linda
L
Arī es esmu dzimusi decembrī un sāku iet skolā 6 gados, kā arī manas sekmes bija vienas no vislabākajām klasē. Domāju, ka vecumam ar sekmēm šeit nebūs nekāda sakara. Sekmes būs atkarīgas no bērna audzināšanas pirms skolas posmā un to, kādas zināšanas ir ieliktas pirms tam. Atļaut vecākiem izdarīt izvēli ir ļoti optimāls risinājums, un lai vienā klasē nebūtu pārāk lielas vecuma amplitūdas, pastāv iespēja dalīt pa paralēlklasēm tā, lai daudz maz sakrīt vecums. Manuprāt, ļoti svarīgi ir arī bērniem jau no mazotnes pamazām iemācīt apgūt mācīšanos, izzināšanu un koncentrēšanos. Un ja vien bērni pie mācību slodzes pieradīs pamazām, tad “nobriešana” nebūs tik liela problēma, kā tagad par to tiek runāts.
  • 2
  • 4
Vija
V
Jaunākiem bērniem no sākuma iet grūtāk, bet pēc tam viņi panāk un apdzen zināšanās vecākos bērnus, jo viņiem ir kur augt, kamēr tie, kas bija gudrāki, sāk krietni atpalikt.
  • 4
  • 3
Sieva
S
Pati sāku skolu 6 gados, meita arī. Neredzu problēmu tiem, kas ir gatavi. Nesaprotu, kāpēc jāsatraucas, ja likums nenosaka viennozīmīgi par pienākumu uzsākt skolas gaitas 6 gadu vecumā, bet ļauj vecākiem un bērnu dārza pedagogiem lemt par katra bērna individuālo gatavību? ! Es uzskatu, ka nevar aizliegt sākt 6 gados un nevar piespiest sākt 6 gados. Vecāki ir 100% atbildīgi par lēmumu.
io
i
nuuu, ziniet!Ja uz šī uzsaukuma pamata IZM gatavojas sev veidot aizstāvības faktus, tad tas ir vienos vārtos. Skaidrs, ka šeit vislabprātāk pieteiksies pozitīvās pieredzes pārstāvji, bet maz būs negatīvo pieredzes stāstu. Pajautājiet pedagogiem. Bet tiem jau ne, pateiks ne to, ko gaida! 30 gadu pieredze saka, ka pie esošā skolas režīma, klašu piepildījuma ir ļoti nopietni jāizsver šāds solis. Meitenes drīkst, zēni nē, jāizvērtē dzemdību pieredze, vai nav priekšlaikus dzimis bērniņš, uc.Pašai puika sāka ar 7 gadiem, nenožēloju ne mirkli, kaut gan uz 6 gadiem arī varēja. Par laimi, man bija brīnišķīga daktere, kuras viedokli es respektēju tad, kad bija lielā medicīnas karte jāaizpilda.
Aksels
A
Es tāds esmu. Mana meita sāka no 6 gadiem Natālija Draudziņas ģimnāzijā pie sk. Sarmītes Krivades. Šogad viņai 39 gadi, izcila izglītība, izcilā amatā strādā, absolūti gudrs cilvēks. Man nav skaidra skepse sabiedrībā par apmācību no 6 gadu vecuma, manas ģi,emes pieredze parāda, ka tas ir ļoti pareizs risinājums. Ir doma, ka šajos gados vai nu bērni ir mazāk attīstīti, vai arī kādai plebeja tipa personai gribas "paspīdēt ar gudrību", izdarot secinājumus aktualizētajā jautājumā.
k
k
Mana atvase aizgāja uz skolu 7 gadu vecumā, taču uzreiz uz 2.klasi. Pabeidza skolu 17.gadu vecumā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

"Parādiet man naudu"*

Jāsaprot, kā tiks ģenerēta naudas plūsma un kas apsaimniekos mežus.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas