Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 7. janvāris
Rota, Juliāns, Zigmārs, Digmārs

Izstāde Ludolfs Liberts (1895–1959). Art Deco hipnotiskais spožums

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Lielā zāle, -1. st., Jaņa Rozentāla laukums 1

Ludolfs Liberts ir viens no izcilākajiem Art Deco pārstāvjiem Latvijā, un visspilgtāk to demonstrē viņa scenogrāfija. Bez pārspīlējuma var teikt, ka 20. gadsimta 20.–30. gadi Latvijas Nacionālajā operā bija Liberta laikmets. No 1924. līdz 1937. gadam tās bija 43 viņa noformētās un 12 režisētās izrādes.

30. novembris, 2024 – 16. marts

Izstāde Baltā Vilka zemeņu lauks

Latvijas Nacionālā bibliotēka, 7. st., Mūkusalas 3

Izstāde ir veltīta Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā 20 gadu laureātiem un 10 gadiem, kopš iedibināta balva par debiju Jaunaudze kopā ar AS Latvijas valsts meži.

16. novembris, 2024 – 31. janvāris

Izstāde Gleizds, šķēres, papīrīt`s

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, Ukrainas neatkarības iela 1

Gleizds, šķēres, papīrīt`s: Medicīnas vēstures muzejā top izstāde par padomju erotikas un plastiskās ķirurģijas savdabīgajām attiecībām Jāņa Gleizda fotomākslā.

23. novembris, 2024 – 30. marts

Izstāde 1 + 1 +1 = 1 Sloka + Ķemeri + Rīgas Jūrmalas rajons = Jūrmala

Jūrmalas muzejs, Tirgoņu iela 29, Majori

Sagaidot Jūrmalas 65. gadadienu, Jūrmalas muzejs izstādē pievērsies izpētei laika posmam no 1944. gada līdz 20. gadsimta 60. gadu sākumam. Tas ir laiks, kas iezīmē Otrā pasaules kara beigas un īsu mirkli pirms un pēc Jūrmalas dibināšanas.

13. novembris, 2024 – 18. maijs


Mūzikas instrumentu kolekcijas izstāde Pieskāriens

Liepājas koncertzāles Lielais dzintars mākslas telpa Civita Nova, Radio iela 8, Liepāja

Būs apskatāma Latvijas Nacionālā rakstniecības un mūzikas muzeja (turpmāk – LNRMM) simtgadei veltīta mūzikas instrumentu kolekcijas izstāde Pieskāriens. Kārtota sešās instrumentu veidu grupās (taustiņinstrumenti, stīgu instrumenti, lociņinstrumenti, pūšaminstrumenti, sitaminstrumenti un inovatīvie instrumenti), izstādē pieejama muzeja mūzikas instrumentu kolekcijas izlase 44 instrumentu apjomā, kas aptver laiku no 18. gadsimta sākuma līdz mūsdienām. Interesenti aicināti uz izstādes atklāšanu 16. novembrī plkst. 16.30.

16. novembris, 2024 – 2. marts

Latvijas Mākslas akadēmija aicina uz divu izstāžu atklāšanu

Latvijas Mākslas akadēmija, Kalpaka bulvāris 13

Latvijas Mākslas akadēmijas eksperimentālajā mākslas telpā Pilot būs aplūkojama starptautiska grupas izstāde Mūsu esamība plešas ārpus mūsu ķermeņiem. Izstādes idejas autore ir māksliniece Sabīne Šnē un tā veidota viņai sadarbojoties ar māksliniekiem no Latvijas un ārzemēm. Savukārt izstādē SEB stipendija glezniecībā 2024 būs aplūkojami sešu balvai izvirzīto mākslinieku darbi, kurus veidojuši Andris Kaļiņins, Gunta Lante, Madara Freidenfelde, Paula Viļuma, Renāte Pagaste un Sofija Frančeska Putniņa.

1. novembris, 2024 – 12. janvāris

Fotogrāfa Larsa Tūnbjērka izstāde Skaistais neglītajā un nejaukais šķietami skaistajā

Mākslas stacija Dubulti, Zigfrīda Meierovica prospekts 3, Jūrmala

Izstādē ir trīs daļas: Latvija (1996), I love Borås! (1988–1995) un Birojs (1994–1999). Skatoties kopā, šīs trīs fotogrāfiju sērijas — visas no aptuveni viena laikmeta — atspoguļo Larsa Tūnbjērka unikālo fotografēšanas veidu un uzsver viņa attēlu emocionālo iedarbību.

26. oktobris, 2024 – 26. janvāris

Vijas Zariņas izstāde Uzgleznotā daba. Ziema

Ola Foundation, Ķīpsala, Ogļu iela 12A

Vija Zariņa: «Vienmēr esmu vēlējusies uzgleznot neizststāstāmo, bet sajūtamo un redzamo. Ar eļļas krāsām un uz audekla. Savā glezniecībā īpašu nozīmi piešķiru ainavai. Nevis no dabas nogleznotai, bet dabas inspirētai. Es tās saucu par savu sajūtu ainavām. [..]

25. oktobris, 2024 – 20. aprīlis

Jāņa Krieva (1942–2016) pirmā retrospekcija Pagājusī nākotne

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu iela 10, Rīga

Norisināsies ievērojamā latviešu dizainera un vides mākslinieka Jāņa Krieva pirmā retrospekcija Pagājusī nākotne, kas daudzpusīgi iepazīstina ar viņa sniegumu dizainā, kinētikas, vides un interjera mākslā.

18. oktobris, 2024 – 26. janvāris

Rīgas Lutera draudzes mākslinieku un Jāņa Akuratera muzeja izstāde Dārzs

Pētera Upīša Dārzkopības muzejs, Ceriņi, Graudu iela 1, Dobele

Izstādē aplūkojami Rīgas Lutera draudzes mākslinieku darbi un īsi videostāsti par darbu tapšanu, dārza tēmu Jāņa Akuratera dzīvē un daiļradē, kā arī iemūžināts stāstījums par Dobeles ceriņu dārzu.

25. septembris, 2024 – 31. maijs

Jasmīnas Simsones personālizstāde Nemierīgo atmiņu tilti

Kultūrtelpa Ola Foundation, Ogļu iela 12a

Izstādē redzamie glezniecības darbi apskata atmiņu un nacionālās pašapziņas tēmas, reflektējot par padomju laika mantojumu un tā ietekmi uz mūsdienu jauniešiem Latvijā.

26. septembris, 2024 – 15. janvāris

Johana Valtera izstāde Gleznojama esība

Kultūrtelpa Ola Foundation, Ogļu iela 12a

Skatāma latviešu mākslinieka, glezniecības vecmeistara Johana (Jāņa) Valtera izstāde Gleznojama esība, kurā pirmo reizi plašākai publikai būs unikāla iespēja skatīt viņa Berlīnes un Drēzdenes periodā tapušos vairāk nekā 90 darbus no Šmidru ģimenes kolekcijas.

26. septembris, 2024 – 30. marts

Rotko muzejā tuvojas rudens izstāžu sezona

Rotko muzejs, Mihaila iela 3, Daugavpils

Rotko muzejā tiks svinīgi atklāta rudens izstāžu sezona, pirmos apmeklētājus iepazīstinot ar vērienīgo leģendārajam čehu sirreālisma kinorežisoram Janam Švankmajeram un viņa sievai Evai Švankmajerovai veltīto izstādi Disegno Interno: Padodies savām apmātībām. Vienlaikus muzejs atklās latviešu mākslinieka Vernera Lazdāna izstādi Cilvēki, zvēri un ainavas, slavenā avangarda mākslinieka Solomona Geršova darbu izstādi Ebreju motīvi, bet Martinsona mājā keramiķes Skaidrītes Cihovskas izstādi Atspulgi.

13. septembris, 2024 – 16. februāris

Gunāra Bindes izstāde BINDE 100–10

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, 2. st., Jaņa Rozentāla laukums 1

Gunārs Binde (1933) 66 gadus ilgās fotokarjeras laikā guvis gan vietēju, gan starptautisku atzinību, par saviem darbiem izpelnoties desmitiem godalgu ārvalstu fotomākslas salonos. Svinot latviešu fotogrāfijas klasiķa 90. jubileju, izstāde un vērienīgs fotoalbums BINDE 100–10 atspoguļo mākslinieka ceļu uz un cauri šiem panākumiem, veidojot metaforisku dienasgrāmatu par nozīmīgākajiem notikumiem, tēmām un cilvēkiem, brīžam caurvijot vizuālo stāstījumu ar Bindes personisku komentāru par konkrētās fotogrāfijas tapšanas aizkulisēm.

21. septembris, 2024 – 19. janvāris