Vēloties, lai tobrīd astoņgadīgais dēls Markuss apgūtu ko jaunu, Jānis un Jūlija Knēziņi ierosinājuši sākt mācīties kalnu slēpošanu. Markuss piekritis, bet jau otrajā apmācību reizē tas Reiņa trasē instruktora vadībā beidzies ar puiša kājas lūzumu. Markusa vecāki norāda, ka apzinās iespējamos riskus un negadījumus, taču nepatīkamākā bijusi slēpošanas kalna darbinieku attieksme pēc notikušā – Reiņa trases pārstāvji nav atzinuši savas kļūdas un nav izrādījuši cilvēcīgu attieksmi. Savukārt slēpošanas trasē uzsver, ka viss darīts pareizi un arī atbildīgās institūcijas pārkāpumus trases darbībā neesot atradušas. Savukārt Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) atzīst – lai arī izstrādātas vadlīnijas slēpošanas trašu drošumam, tām ir rekomendējošs raksturs, un ne visas prasības ir nostiprinātas likumos, tostarp par sertifikāta nepieciešamību slēpošanas instruktoram.
Jauno 2019.gadu aktīvās atpūtas cienītāji Latvijā varēs sagaidīt arī uz vairākiem slēpošanas kalniem, liecina slēpošanas trašu uzturētāju publicētā informācija.
Lai arī Latvijā ziemas kalnu slēpošanas bizness balstās uz entuziastiem un lielu peļņu nekad nav garantējis, tie, kas tajā darbojas, atraduši veidu, kā izdzīvot, sarunā ar Guntaru Gūti šā biznesa nianses raksturo atpūtas kompleksa Kaķītis līdzīpašnieks Dzintars Lerhis
Aizvadītajā diennaktī deviņi cilvēki slēpošanas trasēs Latvijā guvuši traumas, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Aizvadītajā diennaktī mediķi slimnīcā nogādājuši četrus cilvēkus, kuri baudot ziemas priekus, guvuši dažāda rakstura traumas, aģentūrai LETA pastāstīja neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.