Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Tēma

Motivē eiforijas sajūta © DIENA

Pat ja futbola komanda spēlē slikti un piedzīvo zaudējumus, aizrautīgie atbalstītāji jau nākamajā spēlē būs stadionā vai pat dosies saviem favorītiem līdzi izbraukumā.

Solis tuvāk teleportēšanai © DIENA

Viens no cilvēces kvēlajiem un šķietami nesasniedzamajiem sapņiem par soli pietuvojies. Prestižās Oksfordas Universitātes pētniekiem izdevies gūt nozīmīgu izrāvienu teleportēšanas tehnoloģiju attīstīšanā.

Brīnums Leikplesidas hokeja hallē © DIENA

Pirms 45 gadiem ziemas olimpiskajās spēlēs Leikplesidā ASV hokeja izlase, kuras sastāvā bija lielākoties studenti, ar rezultātu 4 : 3 uzvarēja par absolūtajiem favorītiem uzskatīto Padomju Savienības komandu, ieliekot nopietnu pamatu kļūšanai par olimpiskajiem čempioniem. Šī spēle jau uzreiz tika iedēvēta par Brīnumu uz ledus.

Kļavas lapa karogā © DIENA

Pirms 60 gadiem pie parlamenta ēkas Otavā pirmo reizi mastā tika pacelts jaunais Kanādas karogs – sarkanbalts ar kļavas lapu vidū. Tā apstiprināšana gan nebija tas vienkāršākais process un izraisīja lielu viļņošanos ne tikai politiķu aprindās, bet arī sabiedrībā.

Rozes, šokolāde un mīlas apliecinājumi © DIENA

Tieši dienā, kad iznāk šis SestDienas numurs, 14. februārī, daudzviet pasaulē tiks atzīmēta Svētā Valentīna diena, ko nereti sauc arī par visu mīlētāju svētkiem. Atšķirībā no Apvienotās Karalistes vai ASV, kur šīm svinībām ir iesakņojušās tradīcijas, Latvijā tā būtu uzskatāma par tādu kā svētku "invazīvo sugu". Šeit to primārā izpausme ir lielveikalu piekraušana ar sirds formas konfekšu kastēm, sarkaniem gaisa baloniem, romantisku randiņu dāvanu kartēm, nez kur audzētām rozēm, un tikai pavisam tālā, tālā fonā pazib tās Valentīna dienas kartītes, ar kurām savulaik, kad šī tradīcija starp XVII un XIX gadsimtu parādījās britu zemēs, apmainījās cilvēki, kuru sirdis bija skārusi Amora bulta

MI jau spēj klonēt sevi © DIENA

Futūristiskās distopijās kā cilvēces iznīkšanas sākumpunkts tiek rādīts brīdis, kad mākslīgais intelekts (MI) iemācās klonēt pats sevi un radīt cilvēku nekontrolētu saprātīgu robotu armiju.

Lidošanai sešu metru spārni © DIENA

Sengrieķu mītos kāds jauneklis vārdā Ikars centās aizbēgt no ieslodzījuma vietas, paceļoties gaisā ar spārniem, kas bija darināti no spalvām un vaska.

Briti izkāpj no vienotās Eiropas vilciena © DIENA

Pirms pieciem gadiem Apvienotā Karaliste kļuva par pirmo un līdz šim arī vienīgo Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti, kas oficiāli izstājusies no alianses. Strīdi, cik pareizs vai nepareizs bijis šis lēmums, britu salās joprojām nav rimušies, taču pat pērn pie varas nonākušie leiboristi atzīst, ka vilciens jau ir aizgājis un vismaz pārskatāmā nākotnē valsts ES neatgriezīsies.

Reiz kādā beķerejā © DIENA

Jaunajiem aktieriem šis ir treniņš gan spēlēt maskās, kas atņem iespēju darboties ar mīmiku, gan turēt tempu un improvizēt, kā tas delartiskajā komēdijā piedienas.

Tuvojas vēl viens Jaungads © DIENA

Vairs tikai dažas dienas, un daudzviet pasaulē atkal grandēs svētku salūti un ļaudis pulcēsies pie gardumu klātiem galdiem, lai godam nosvinētu Koka čūskas gada sākumu. Pēc ķīniešu un citās Dienvidaustrumāzijas valstīs pieņemtā daļējā Mēness kalendāra (tam tiek veiktas korekcijas saskaņā ar Saules kustību, lai gadalaiki pavisam nesaputrotos un nebūtu kā musulmaņiem, kuriem svētais ramadāna mēnesis mēdz būt ij janvārī, ij jūlijā, ij novembrī) Jaungads sagaidāms 29. janvārī

Patiešām pagarina mūžu © DIENA

Ziemassvētkiem, Jaunā gada sagaidīšanai un citiem lielākā pulkā tradicionāli svinētiem svētkiem ir lielāka nozīme par kopīgu paēšanu.