Līdz ar to aktualizējas diskusijas par izklaides nozares radīto troksni.
Aprīļa vidū pie Rīgas Rātsnama notika pikets pret to, ka izklaides vietām ir ļauts traucēt naktsmieru. Piketa rīkotāju ieskatā Rīgas domei un valsts institūcijām jāizstrādā detalizēts regulējums, lai rīdziniekiem izklaides vietas vairs netraucētu.
Diena un citi mediji par dažādiem strīdiem saistībā ar trokšņošanu ir vēstījuši daudzkārt. Izklaides trokšņu juridisko regulējumu ir analizējis tiesībsargs. Savukārt platformā Manabalss.lv jau 2023. gada septembrī tika sākta parakstu vākšana par naktsmiera likumu, bet līdz 2025. gada aprīļa vidum nebija savākti pat pieci tūkstoši parakstu. Savukārt citas iniciatīvas vajadzīgos desmit tūkstošus parakstu, kas ļauj iniciatīvu iesniegt Saeimā, savāc ātri. Tas liek secināt, ka trokšņošana satrauc vien nelielu sabiedrības daļu.
Turklāt sociālajos tīklos atrodamie iedzīvotāju viedokļi norāda uz to, ka daudziem sūdzēšanās par izklaides vietu skaļumu šķiet pārspīlēta. Tiek uzsvērts, ka Latvijā ir daudzas aktuālākas problēmas, ko patlaban risināt valsts institūcijām un pašvaldībām.
Jāpiebilst, ka vienprātības nav arī lokālā mērogā. Savulaik Pārdaugavā vasarās darbojās brīvdabas koncertu vieta Balodis tornī. Apkārtējo iedzīvotāju attieksme pret šiem koncertiem bija visai atšķirīga – sākot no priecāšanās par to, ka ārpus Rīgas centra attīstās kultūras dzīve, un beidzot ar vaimanām par skaļu mūziku. (Koncerti gan parasti beidzās līdz plkst. 23, tātad, naktsmiers netika traucēts.) Nevienprātība ir bijusi arī saistībā ar pasākumiem citviet Rīgā un reģionos.
Pašvaldības policijas pārstāvji un juristi jau iepriekš ir skaidrojuši, ka normatīvais regulējums ļauj saukt pie atbildības par trokšņošanu un arī vērsties tieši pret skaļām izklaides vietām, tomēr ir vienlaikus uzsvēruši nepieciešamību rast kompromisu un analītiski vērtēt katru konkrēto gadījumu. Kādam varbūt traucē Dziesmu svētki, bet vienlaikus ir tūkstošiem cilvēku, kuriem šie svētki nodrošina neaizmirstamas pozitīvās emocijas.
Konkrēti Rīgā kompromisu rast ir it īpaši būtiski, jo jau gadiem dzirdama uzņēmēju žēlošanās par to, ka mūsu galvaspilsētas centrs ir pārāk tukšs un kluss, jo izveidojies apburtais loks – nav tūristu un līdz ar to nav izklaides vietu, bet, ja nekas interesants nenotiek, tad arī pilsētas viesiem nav, ko centrā darīt.
Iespējams, jaunievēlētajai Rīgas domei ar optimālā kompromisa atrašanu veiksies labāk, nekā tas bijis līdz šim.