Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Piektdiena, 10. janvāris
Tatjana, Dorisa

Reaģējot uz Pekinas sankcijām, vairākas ES valstis izsauc Ķīnas vēstniekus

Francija, Vācija un citas Eiropas Savienības (ES) valstis otrdien izsaukušas Ķīnas vēstniekus, lai izteiktu protestu par sankcijām, ko Pekina piemērojusi ES pilsoņiem, reaģējot uz ES sankcijām Ķīnai par represijām pret uiguriem.

Francija arī nosodīja Ķīnas vēstnieku par tvītiem, kas vērsti pret Francijas deputātiem un zinātniekiem.

Ķīna pirmdien iekļāva "melnajā sarakstā" desmit ES pilsoņus un četras iestādes. Pekina šādi atspēlējās par sankcijām, ko ES noteica četrām Ķīnas amatpersonām un vienai organizācijai saistībā ar Pekinas represijām pret uiguru minoritāti.

Tās ir pirmās sankcijas, ko ES piemērojusi Pekinai kopš ieroču embargo 1989.gadā pēc protestu apspiešanas Tjaņaņmeņas laukumā.

ES piemēram sekojušas arī ASV, Kanāda un Lielbritānija, kas noteikušas savas sankcijas.

Pēdējo gadu laikā vairāki simti uiguru, kazahu un hueju liecinājuši, ka viņi Sjiņdzjanas provincē ieslodzīti internēto nometnēs valdības īstenotās etnisko minoritāšu piespiedu asimilācijas kampaņas ietvaros.

Ķīnas valdība skaidro, ka šīs nometnes, kurās kopš 2017.gada bijis vairāk nekā miljons cilvēku, patiesībā ir "profesionālās izglītības centri" un to darbības mērķis ir ekstrēmisma un terorisma izskaušana.

Ķīnas vēstnieks Francijā Lu Šaje tviterī kritizēja Francijas deputātus, kas cer apmeklēt Taivānu, kā arī Stratēģisko pētījumu fonda (FRS) Ķīnas speciālistu Antuānu Bondazu, kuru nodēvēja par "mazu slepkavu", "traku hiēnu" un "ideoloģisku trolli".

Bondazs bija sūdzējies par Ķīnas spiedienu uz franču likumdevējiem, kas cer apmeklēt Taivānu.

1949.gadā, kad Ķīnas Republikas valdība zaudēja komunistiem pilsoņkarā un aizbēga uz Taivānas salu, "de facto" radās divas ķīniešu valstis. Komunistiskā Ķīna nosauca sevi par Ķīnas Tautas Republiku, bet ķīniešu nacionālistu valdība Taivānā turpināja dēvēt sevi par Ķīnas Republiku. Ķīna joprojām uzskata Taivānu par savas teritorijas sastāvdaļu un pasludinājusi mērķi atgūt zaudēto salu.

"Vēstniecības metodes un tās publisko paziņojumu tonis bija pilnīgi nepieņemams un pārsniedz visas robežas," paziņoja Francijas Ārlietu ministrijas amatpersona.

Lu tika izsaukts uz Ārlietu ministriju jau pirmdien, bet ieradās tikai šodien, pārkāpjot standarta diplomātisko protokolu šādās situācijās.

Arī Vācija, kas atbalsta ciešu ES saišu veidošanu ar Pekinu, izsauca Ķīnas vēstnieku uz steidzamām sarunām Ārlietu ministrijā.

Sūtnim Vu Keņam tika darīts zināms, ka sankcijas, ko Ķīna piemērojusi Eiropas Parlamenta (EP) locekļiem, zinātniekiem, politiskām institūcijām un nevalstiskām organizācijām, rada neatbilstošu saspīlējumu, kas nevajadzīgi saasina attiecības starp ES un Ķīnu, paziņoja Vācijas Ārlietu ministrija.

Avots Beļģijas valdībā sacīja, ka arī Beļģijas Ārlietu ministrijā tiek gaidīta Ķīnas vēstnieka ierašanās.

Arī Lietuvas un Dānijas Ārlietu ministrijas ir izsaukušas Ķīnas vēstniekus saistībā ar Pekinas sankcijām.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits