Saskaņā ar VPR apkopotajiem datiem, pērn atbalsts sniegts 413 cilvēkiem jeb 198 ārzemēs dzīvojošām ģimenēm. Remigrācijas koordinators sagatavojis 349 piedāvājumus 197 ģimenēm. Potenciāli varētu atgriezties vēl 140 cilvēki jeb 57 ģimenes. Ar remigrācijas koordinatora atbalstu Vidzemē atgriezās 56 ģimenes jeb 174 cilvēki, savukārt patstāvīgi iespējas dzīvei dzimtenē meklēja vēl 59 ģimenes jeb 131 cilvēki.
Lai gan statistikas rādītāji iezīmē kritumu salīdzinājumā ar 2023.gadu, kad ar remigrācijas koordinatora atbalstu Vidzemē atgriezās 181 cilvēks, remigrācijas process saglabājas aktīvs, un reģions turpina atbalstīt ģimenes, kas pieņēmušas lēmumu atgriezties, uzsver VPR pārstāvis.
VPR remigrācijas koordinatore Inga Madžule skaidro, ka ģimenes joprojām novērtē Latvijas izglītības sistēmas kvalitāti, dzīves mierīgo ritmu un iespēju saglabāt latviešu valodu kā dzimto. Galvenie izaicinājumi saistās ar mājokļu pieejamību un atbilstoša darba iespēju atrašanu.
Pagājušajā gadā vairums remigrantu uz Vidzemi atgriezās no Lielbritānijas, Īrijas, Vācijas un Spānijas. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, lielākā daļa bija ģimenes ar bērniem skolas vecumā. Galvenie atgriešanās iemesli ietver vēlmi dzīvot mierīgā vidē, nodrošināt bērniem Latvijā pieejamo izglītības kvalitāti, kā arī augstās dzīves izmaksas ārvalstīs.
Pašvaldības, uz kurām visvairāk atgriezās remigranti, bija Valmieras novads, Ogres novads un Cēsu novads.
VPR pērn organizēja vairākus nozīmīgus pasākumus, lai atbalstītu remigrantus un veicinātu viņu integrāciju vietējā sabiedrībā, piemēram, remigrantu stāstu pēcpusdienas, pasākumus "Manas mājas Vidzemē", seminārus un tikšanās ar diasporas kopienām ārvalstīs.
Atgriešanos Latvijā veicināja arī atbalsts uzņēmējdarbībai, proti, uzņēmējdarbības atbalsta konkursi Smiltenē, Ogrē, Cēsīs un Valmierā.
Latvijas piecos plānošanas reģionos izveidots koordinatoru tīkls. Koordinatoru galvenais uzdevums ir sagatavot personalizētu informācijas piedāvājumu atbilstoši potenciālā remigranta interesēm, kā arī palīdzēt atgriezties Latvijā pēc ilgstošas prombūtnes, iesaistīties vietējā sabiedrībā un darba tirgū.