Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Cīnīsies pret ātruma pārsniedzējiem, kuri piebremzē tikai pirms fotoradariem

Bieži vien autovadītāji, zinot, kurās vietās ir izvietoti stacionārie fotoradari, pirms tiem samazina braukšanas ātrumu, bet, pabraucot ierīcēm garām, atkal turpina pārsniegt ātrumu. Lai cīnītos ar šādiem gadījumiem, policija plāno mērīt vidējo braukšanas ātrumu, svētdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Šādas metodes jau pielietojot citviet Eiropas Savienībā. Fotoradari liek autovadītājiem samazināt ātrumu tikai nelielā posmā, taču vidējā ātruma mērīšana mazināšot braukšanas ātrumu garākā ceļa posmā. "Pēc būtības ir divas kameras - viena fiksē auto numuru un radars, kas fiksē ātrumu. Otrā galā atkal fiksē numuru un ātrumu, tad dators izrēķina no diviem punktiem, zinot attālumu no punkta „a” līdz punktam „b”, kāds bija vidējais ātrums," skaidro Valsts policijas Satiksmes uzraudzības biroja priekšnieka vietnieks Andris Locs.

Kā piemērs tiek minēts Salu tilts, kura sākumā un beigās ir radari un kameras. Zinot, ka braucot ar ātrumu 70 kilometri stundā tiltu iespējams šķērsot trīs minūtēs, tad, ja šis laiks būs mazāks, radars fiksēs konkrēto automašīnu. "Katra metode ir izmantojama savos apstākļos un pie saviem nosacījumiem šī metode palīdz samazināt ātro braucēju skaitu garākos ceļu posmos," saka arī Ceļu satiksmes drošības direkcijas direktora vietnieks Ģirts Rorbaks.

Lai ieviestu vidējā braukšanas ātruma kontroli vēl ir jāpielāgo likumi, kas ļautu par šādu pārkāpumu piemērot administratīvo sodu, tomēr šī metode jau iekļauta ceļu satiksmes drošības plānā 2020. gadam. Tāpat paredzēts kontrolēt tos autovadītājus, kuri, izmantojot policijas klātbūtnes neesamību, cenšas pārbraukt pie sarkanā luksofora signāla.
 
Daudzi autovadītāji ir pārliecināti, ka šobrīd uz valsts autoceļiem ir izvietots pietiekošs daudzums fotoradaru. Viņuprāt, tas disciplinē un autovadītāji kopumā ievēro atļauto braukšanas ātrumu. Uz jautājumu, vai vēl vajag fotoradarus, daudzi atbild noliedzoši. Tomēr policijas dati liecina pretējo. Ar fotoradariem fiksēto ātruma pārkāpēju skaits pieaug. "Radaru konstatēto pārkāpumu skaits aug griezdamies, tas ir vispār neizskaidrojami," atklāj Locs. Tikmēr ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaits, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu, līdz 20. novembrim ir samazinājies par 15%. 2015. gadā avārijās bojā gāja 159 cilvēki, pērn – 135, bet šogad - 116. 
 

Top komentāri

Trollis JT
T
Sanāk tā - ja viens brauks uz Rīgu pa Tīnūžu šoseju uz 90, bet pa ceļam apdzīs trīs dīzeļ-dūmus iz-smirdošas fūres, tad pie Rīgas viņu sodīs. Bet, ja cits trauksies uz 140, bet pa ceļam apstāsies izčurāties, tas būs izsprucis sveikā.
ARGO
A
Vai tad tiešām mums ir arī šādi autovadītāji, kas tik slikti uzvedās? Es neticu. Mums tādu autovadītāju nav. Tā ir nelietīga Kremļa propaganda! Es un visi mani paziņas ar 3 L dzinējiem nekad nebraucam ātrāk par 50 km/h arī ārpus apdzīvotām vietām un naktīs. Nekad. Tikai uz 50. Visu dzīvi uz 50. Lēni un stabili.
HC
H
Idejas autori atpalikuši tālu 20. gadsimtā, kad lai uzspiestu līdz 90 vajadzēja pus stundu. Mūsdienu situācija nereti pieprasa varēt stundas laikā būt 200 km tālāk. Spiest visus braukt lēnāk ir trulums pārākajā pakāpē. Primārais transporta sistēmas mērķis ir panākt, lai satiksmes dalībnieks "sistēmā" pavadītu maksimāli īsu laiku. Samazinot ātrumu mēs tikai palielinam satiksmes dalībnieku skaitu sistēmā un vairojam sastrēgumus. Ir jābrauc drošā ātrumā atbilstoši situācijai. Būs dienas un stundas ka pa to pašu Salu tiltu braukt pāri ar 120+ km/h nebūs pārmērība, būs dienas, kad arī 50 būs ātri... Nevajag visas situācijas līdzināt pēc viena...
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Saeima ierobežo alkohola tirdzniecības laiku

Saeimas deputāti šodien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus alkohola patēriņa mazināšanai sabiedrībā, kas cita starpā ierobežo laiku, kurā alkoholiskie dzērieni ir pārdodami.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas