Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Piektdiena, 10. janvāris
Tatjana, Dorisa

Liepājas metalurga strādnieki pieprasa tikšanos ar četriem ministriem

Metalurģijas uzņēmuma AS Liepājas metalurgs strādājošie pieprasa tikšanos ar četriem Latvijas valdības ministriem, lai uzklausītu ministru paskaidrojumus par valsts nostāju metalurģijas nozares saglabāšanā un par metalurģijas nozarē strādājošo labklājību, informēja metalurgu arodbiedrības priekšsēdētājs Jānis Grava.

"Ņemot vērā izveidojušos situāciju, - Latvijas valdības pieņemto lēmumu dēļ nekontrolējami pieaug maksa par zaļās enerģijas obligāto iepirkumu, kas patlaban apdraud metalurģijas nozares pastāvēšanu Latvijā un līdz ar to visus 2300 Liepājas metalurgā strādājošos, metalurgu arodbiedrība aicina nākamās nedēļas laikā uz tikšanos metalurģijas ražotnē Liepājā ekonomikas ministru Danielu Pavļutu (RP), tieslietu ministru Jāni Bordānu (VL-TB/LNNK), labklājības ministri Ilzi Viņķeli (V) un finanšu ministru Andri Vilku (V), lai uzklausītu paskaidrojumus par valsts nostāju metalurģijas nozares saglabāšanā un metalurģijas nozarē strādājošo labklājību," uzsver Grava.

Jau ziņots, ka AS Liepājas metalurgs valde pagājušajā nedēļā nolēmusi uz laiku pārtraukt maksāt AS Latvenergo obligātā iepirkuma komponenti (OIK), kas darbojas kā atbalsta mehānisms elektrības ražotājiem, otrdien Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē informēja Liepājas metalurga valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs.

"Saprotam, ka tas ir nesmuks gājiens, bet mums nav citas izvēles," teica Terentjevs.

Uzņēmuma galvenā ekonomiste Benita Imbovica atzina, ka augošais OIK maksājums uzņēmumu "tiešām ved uz bankrotu", tāpēc nolemts samaksāt nevis Latvenergo, bet piegādātājiem. Viņa piebilda, ka radusies vēl viena problēma - bankas nepagarina kredītlīniju.

Ilustrējot ievērojamo OIK ietekmi uz uzņēmuma finansēm, Terentjevs informēja, ka laikā no 2008. līdz 2012.gadam kopumā OIK veidā samaksāti 10,9 miljoni latu, bet 2013.gadā būs jāmaksā vairāk nekā deviņi miljoni latu. "Jums ir jāpiekrīt, ka šis kāpums ir nenormāls," norādīja uzņēmuma vadītājs.

Viņš teica, ka, piemēram, Lielbritānijā OIK bruto pievienotajā vērtībā tērauda ražotājam veido 1,7%, Latvijā - 9,7%. Savukārt 2015.gadā OIK Latvijā pieaugs līdz 43%, kamēr Lielbritānijā - līdz 3,7%.

Viņš arī skaidroja, ka OIK maksājumu dēļ nav iespējams palielināt algas darbiniekiem, lai gan tiek runāts, ka tās jāpaaugstina, lai cilvēki nebrauktu prom. Patlaban Liepājas metalurgā strādājot 2300 cilvēki, bet vidējā alga rūpnīcā ir 600 lati. "OIK daļa bruto pievienotajā vērtībā strauji iet uz augšu, tas nozīmē, ka līdzekļu, ko varētu novirzīt algas palielināšanai, kļūst mazāk," teica uzņēmuma vadītājs. Komentējot algas apmēru, viņš norādīja, ka "nav ar ko lepoties", taču uzņēmumu strupceļā dzinusi situācija.

Terentjevs uzsvēra, ka OIK maksājumi uzņēmumam ir izdzīvošanas jautājums. Uzņēmums nesen pabeidzis modernizāciju, uzstādot vienu no pasaulē modernākajām tēraudkausēšanas krāsnīm, un šim mērķim saņemts valsts galvojums. Liepājas metalurga vadītājs norādīja, ka uzņēmums līdz šai baltai dienai ir pildījis savas saistības.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas