Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Studentus visvairāk vilina nakts dzīve

Pārliecinoši vairāk nekā pusi (63%) studentu ikdienā interesē izklaide - koncertu apmeklēšana un nakts dzīve. To atklāj The Economist, Master Card un ISIC veikta starptautiska aptauja par studentu paradumiem un pamatvērtībām. Aptaujājot 37 tūkstošus respondentu 152 pasaules valstīs, noskaidrots, ka, tāpat kā izklaide, neatņemama ikdienas sastāvdaļa ir arī sociālo tīklu lietošana, blogošana un informācijas meklēšana internetā.

Aptuveni puse studentu lielu interesi izrāda par ceļošanu, kas ir trešā populārākā aktivitāte aptaujāto vidū.Interesants ir fakts, ka gandrīz puse studējošo paralēli mācībām strādā. Students ir mobils un vienmēr kustībā - to pierāda fakts, ka no modernajām tehnoloģijām studenta uzticamākais draugs ir portatīvais dators, ko regulāri izmanto 77% aptaujāto, tomēr 45% aizvien turpina izmantot arī stacionāros datorus, lai piekļūtu internetam. Vismazāk tiek izmantoti planšetdatori - tos lieto katrs piektais no aptaujātajiem.Studentu vidū vispopulārākā nodarbe internetā ir e-pasta izmantošana, kā arī komunicēšana sociālajos medijos.Pagaidām tradicionālo interneta vietņu apmeklējums ir pietiekami augsts, taču lielākā daļa jauniešu atzina, ka divu gadu laikā, sākot no šodienas, labāk izmantotu tās mazāk. Tā vietā arvien populārāki mediju tipi kļūst dažādas aplikācijas.Aptaujājot studentus par viņu naudas izlietojumu, 56% atzina, ka visbiežāk naudu tērē drēbju un apavu iegādei (56%), kā arī lai izklaidētos ar draugiem (46%), un ēstu ārpus mājas (43%).Daļa savus ienākumus vai ietaupījumus tērē, lai ceļotu. 37% studentu uzskata, ka ir svarīgi taupīt un iekrāt naudu, kā arī ir piesardzīgi un nelabprāt ņem kredītus. Internetbanku studentu izmanto, lai pārbaudītu konta atlikumu, nevis apmaksātu rēķinus. Studentiem būtiski ir izmantot arī dažādas iespējas naudas ietaupīšanai. Studenti arī seko līdzi notikumiem pasaulē - 69% atzina, ka vēlas uzzināt un iemācīties ko jaunu, un vairāk nekā puse aptaujāto ziņas lasa arī brīvajā laikā. Kā galveno informācijas avotu studenti izmanto internetu, pēc tam seko televīzija. Tomēr 60% atzīst, ka bieži vien pārskata tikai ziņu virsrakstus, bet tikai 30% izlasa visu ziņu.Pētījuma autori apkopojuši arī pasaules studentu vienojošās īpašības. Katra valsts izceļas ar specifisku studenta profilu, taču ir iespējams sadalīt līdzības pa reģioniem. Tā gan Dienvidamerikā, gan Āzijā ir sastopami studenti ar ļoti pozitīvu un optimistisku attieksmi, taču Āzijā vairāk dominē konservatīvais studenta tips.Diezgan zema interese par inovācijām ir studentiem no Austrumeiropas, Krievijas un Austrālijas – šajos reģionos pārsvarā ir sastopami hedonistu tipa studenti, bet konservatīvā tipa studentu ir vismazāk.Ziemeļamerikā ir viszemākā uzticība tradicionālām vērtībām, šajā reģionā vadošais ir  lojālistu tips.Visdažādāko tipu studentu balanss sastopams Rietumeiropā, kur līdzīgi sastopami visi tipi – hedonisti, lojālisti, liberāļi un konservatīvie.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Profesionāļu izvēli nedrīkst politizēt

Par šā gada Latvijas ekonomikas attīstības prognozēm, kā arī augstu amatpersonu izvēles pārlieku politizēšanu Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektor...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē