Intervija, kurā Vilnītis deva potenciāli skandalozas norādes attiecībā uz bijušā ģenerālprokurora Jāņa Skrastiņa saistību ar šo jomu, kā arī pieminējis kādu Valda Dombrovska valdības ministru, kura iespējamo korupciju kavējusies izmeklēt Juta Strīķe, neizsauca praktiski nekādu reakciju valsts politiskajā elitē un tiesībsargājošajās iestādēs. "Ziņas, kas pirms desmit gadiem būtu izraisījušas nopietnu politisku viļņošanos, tagad faktiski tika noklusētas," raksta Pietiek.com.
Playboy redaktors Ivars Āboliņš saistībā ar Vilnīša izteikumiem februāra vidū vērsās tiesībsargājošajās iestādēs ar oficiālu iesniegumu, aicinot sākt kriminālprocesu, taču Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes vadība nolēma kriminālprocesu neierosināt, jo bijušā KNAB priekšnieka izteikumos "neesot nozieguma sastāva".
Turklāt Āboliņam faktiski nav iespēju lēmumu pārsūdzēt. Krimināllikums nosaka – kaitējums, kas nodarīts valstij, netiek uzskatīts par kaitējumu konkrētam tās pilsonim. Tādējādi šajā gadījumā liegta iespēja pārsūdzēt tiesībsargājošo iestāžu lēmumu.
Pēc portāla Pietiek.com rīcībā esošās informācijas, ministri, kurus Vilnītis minējis saistībā ar iespējamo korupciju, bet nebija nosaucis uzvārdos, un par kuru operatīvo izstrādi ticis spriests tālaika KNAB vadības līmenī, varētu būt bijuši Artis Kampars, Linda Abu Meri (Mūrniece) un Kaspars Gerhards.
jautājums
v
Knābējs