Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Mitrofanovs kā vienu no pirmajiem EP plāno aktualizēt nepilsoņu jautājumu

Mandātu nolikušās Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Tatjanas Ždanokas vietu ieņēmušais Miroslavs Mitrofanovs (LKS) kā vienu no pirmajiem EP plāno aktualizēt nepilsoņu jautājumu. To viņš atzina intervijā aģentūrai LETA.

Tuvākajā laikā galvenais uzdevums viņam būšot vienoties ar kolēģiem, lai Lūgumrakstu komitejā izskatītu jautājumu, kas saistīts ar Latvijas un Igaunijas nepilsoņiem. "Sēde paredzēta aprīlī vai maijā, bet man ir svarīgi panākt, lai šis jautājums paliktu Lūgumrakstu komitejas dienaskārtībā," atzina Mitrofanovs.

Ir arī tā dēvētā intergrupa - pusformāla apvienība, kurā ietilpst deputāti no dažādām frakcijām un grupām, minēja Mitrofanovs. Tajā, pēc viņa paustā, tiks skatīts jautājums par Latvijas skolu reformu, krievu un citu mazākumtautību iespējām iegūt izglītību dzimtajā valodā. "Man tas ir ļoti svarīgi, jo tādējādi tiek veidota saikne ar citām EP frakcijām," norādīja politiķis.

Viņš minēja, ka Latvija nav vienīgā Eiropas Savienības valsts, kurā patlaban tiek risināts jautājums par izglītību mazākumtautību valodās, tai pat laikā citas valstis to jau esot atrisinājušas pagātnē. Piemēram, Somijā uzreiz pēc valstiskās neatkarības iegūšanas panākts kompromiss par izglītību zviedru minoritātei dzimtajā valodā, bet Lielbritānijā apritē atgriezās velsiešu valoda, kas 60.-70. gados kļuva par mācību valodu šī reģiona skolās, zināja teikt Mitrofanovs.

"Sliktāk nekā Latvijā jautājums par izglītību mazākumtautību valodā tiek risināts Grieķijā. Tur maķedoniešu valoda ir gandrīz aizliegta," izteicās Mitrofanovs.

Savukārt Igaunijā un Lietuvā mazākumtautību izglītības problēmas, viņaprāt, ir tuvākas situācijai Latvijā. "Igaunijā ir nospraustas "sarkanās līnijas" - mazākumtautību skolu pastāvēšana un krievu valoda kā mācību līdzeklis. Tiek diskutēts tikai par mācību valodu proporciju ģimnāzijās. Lietuvā situācija ir saspringta saistībā ar poļu, nevis ar krievu skolu. Ir diezgan atklāts konflikts starp poļu minoritāti un lietuviešu vairākumu par poļu valodas lietošanu pašvaldību darbā, toponīmikā," zināja teikt Mitrofanovs.

Top komentāri

Janka
J
Tie nav nekādi nepilsoņi, bet gan bijušās PSRS pilsoņi, kas okupācijas laikā sabraukuši Latvijā, tā ka vienīgais risinājums ir izraidīt tos uz Krieviju, kā PSRS juridisko mantinieci. Izņēmuma kārtā, tiem, kas pierādīs lojalitāti Latvijai, var izsniegt termiņuzturēšanās atļaujas....
elementāri
e
Kolonisti nav minoritāte.
...
.
Tur vajadzētu aktualizēt jautājumu par to, kā novērst iespēju dažādu sarkano fašistu partiju pārstāvju iespēju būt ievēlētiem EP.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Saeima ierobežo alkohola tirdzniecības laiku

Saeimas deputāti šodien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus alkohola patēriņa mazināšanai sabiedrībā, kas cita starpā ierobežo laiku, kurā alkoholiskie dzērieni ir pārdodami.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas