Izstādes darbi ir kā dialogs starp pagātni un tagadni, kas tapuši kā emocionālas dziestošas atmiņas, kā seni foto. Darbi veidoti klusinātos zemes toņos, lai skatītājam neveidotu asociācijas ar vispārpieņemtiem krāsu tulkojumiem, bet ļautu darbus tulkot, balstoties savā pieredzē un skatījumā.
Izstāde Aizmirstības mala ir vēstījums par aizejošā laikmeta zūdošajām vērtībām. Mūsdienu modernā un steidzīgā pasaule mūs ierauj savā spozmē un ikdienas virpulī. Un mēs vairs nepamanām vienkāršus, skaistus mirkļus, dabas cikliskās norises, laika ietekmi, klātesamību, būšanu šeit un tagad. Lai arī mēs katrs pats veidojam savu personību, mūsu šodienas “es” glabā iepriekšējo paaudžu un senču kodu. Mūsu saknes ir dziļākas, kā mēs spējam apzināties. Lai izceltu pagātnes nozīmību šodienā, autore darbus veido, apvienojot jaunu materiālu un materiālu “ar pieredzi”. Tos savā starpā salāpot, izšujot, apgleznojot, top jauns darbs. Šodienas jaunais “es”.
Izstādes darbi ir kā dialogs starp pagātni un tagadni, atgādinot par aizejošām vērtībām. Ar savu darbu starpniecību autore aicina skatītāju apstāties, ieklausīties un ieraudzīt to, kas paliek ārpus redzesloka, bet ir daļa mūsu būtības.
Darbi tapuši kā emocionāls pagātnes vēstnesis, kā dziestošas atmiņas, kā seni foto. Tāpēc tie veidoti klusinātos zemes toņos, lai skatītājam neveidotu asociācijas ar vispārpieņemtiem krāsu tulkojumiem, bet ļautu katram pašam ieraudzīt darbu, balstoties savā pieredzē un skatījumā.
Māksliniece Kristīne Kligina ir absolvējusi Latvijas Mākslas Akadēmiju, kur ieguvusi bakalaura grādu tekstilmākslā (2020) un maģistra grādu glezniecībā (2022). Abas šīs nozares vienlīdz spēcīgi veidojušas autores radošo izpausmi un ļāvušas attīstīt individuālo rokrakstu.
Izstādēs māksliniece piedalās kopš 2018. gada, sarīkojusi gandrīz divdesmit personālizstādes. Piedalījusies starptautiskās leļļu mākslas un tekstilmākslas izstādēs un triennālēs Tokijā (Japāna), Bratislavā (Slovākija), Keiptaunā (Dienvidāfrika), Anžē, (Francija). Anžē Mākslas muzejā atrodas arī Kristīnes Kliginas darbs.
Izstādes atklāšana piektdien, 24. janvārī, pl. 17.00 Izstāde apskatāma līdz 8. martam. Aspazijas mājas darba laiks: Sv.,P. – Slēgts, O.–S. – 10.00–18.00 Ieeja bez maksas.