Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Skaistuma injekcijas – fakti, ko tev vajadzētu zināt

Viens no veidiem, kā padarīt sejas ādu vizuāli jaunāku, kā arī risināt dažādas citas problēmas, ir tā saucamās skaistuma injekcijas. Pirms izdari izvēli par labu kādām no tām, ir svarīgi apkopot uzticamu informāciju, lai lēmumu pieņemtu, balstoties faktos, nevis mītos.

Kāpēc tiek izmantotas sejas injekcijas

Mūsu izskats ir mūsu vizītkarte – un mums gribas to saglabāt pēc iespējas jauneklīgāku pēc iespējas ilgāk. Kad pat vislabākie sejas krēmi vairs nesniedz vēlamo efektu, laiks apsvērt iespēju izmantot efektīvākus risinājumus, piemēram, tā saucamās skaistuma injekcijas.

Visvairāk pieprasītas ir divu veidu injekcijas, tām ir atšķirīga iedarbība un funkcijas:

  • Botulīna injekcijas, kurās tiek izmantots toksīns, padara konkrētus muskuļus nekustīgus uz zināmu laiku. Visbiežāk tās izmanto grumbiņu mazināšanai un jaunu izveides novēršanai mīmikas zonās.
  • Hialuronskābes injekcijas, kuru uzdevums ir piešķirt apjomu konkrētām sejas daļām, aizpildīt dziļākas rievas un grumbas, kā arī piešķirt mitrumu; nereti dēvētas arī par filleru injekcijām.

Botulīna injekcijas – skaistumam un ne tikai

Botulīna injekcijās tiek izmantots novājināts un īpaši apstrādāts botulīna neirotoksīns, kas neļauj muskuļos nonākt signālam no nerviem – un tātad bloķē muskuļu saraušanos un kustības. Šīs izcelsmes dēļ injekcijas ieguvušas arī otru populāru nosaukumu botox injekcijas – no angļu valodas vārdiem, kas nozīmē botulīna toksīns.

Pretēji izplatītam mītam, ka botulīns kā jau toksīns veselībai ir kaitīgs, tā variants, kas tiek izmantots skaistumkopšanā, ir nekaitīgs un tiek lietots pavisam mazā daudzumā. Vēl viens izplatīts mīts saistīts ar to, ka seja pēc botulīna injekcijām izskatās līdzīga sastingušai maskai. Arī šis mīts neatbilst patiesībai, taču svarīgi vērsties pie pieredzējušiem, sertificētiem speciālistiem, kas spēs individuāli izvērtēt nepieciešamo injekciju skaitu un iedarbības zonas.

Šīs injekcijas izmanto ne tikai skaistumkopšanā – botulīna injekcijas padusēs ir efektīvas pārmērīgas svīšanas gadījumā. Botokss var mazināt arī citas veselības problēmas, piemēram, migrēnas izraisītās galvassāpes. Jāatceras, ka šīs injekcijas neizmanto lūpu apjoma palielināšanai – tas ir plaši izplatīts un kļūdains uzskats.

  • Pirms injekciju veikšanas svarīgi iepazīties ar visu nepieciešamo informāciju, kā arī uzzināt, ko nedrīkst darīt pēc botoksa injekcijām:
  • Pirms un pēc injekcijām nedrīkst lietot alkoholu;
  • Pirmajās stundās pēc botulīna injekcijām nevajadzētu berzēt un aiztikt injekciju vietas, kā arī nevajadzētu gulēt – labāk stāvēt vai staigāt;
  • Vismaz 3–5 dienas jāatturas no sauļošanās, sejas masāžām un citām sejas procedūrām, intensīvām sportiskajām aktivitātēm.

Hialuronskābes injekcijas jeb tā saucamie filleri

Šīs injekcijas, tā saucamās filleru injekcijas, pievieno apjomu un koriģē to, aizpilda krunciņas un grumbas, kā arī nodrošina mitrināšanu un dziļo audu fiksāciju. Hialuronskābes injekcijas piemērotas gan sejas ovāla un žokļa līnijas korekcijai, gan lūpu apjoma palielināšanai.

Kā jau norāda nosaukums, injekcijās tiek izmantota hialuronskābe – dabiska viela, kas piesaista ūdeni un mitrina ādu, kā arī piešķir tai apjomu. Atšķirībā no krēmiem, kam ir īslaicīga un virspusēja iedarbība, hialuronskābe injekciju veidā nokļūst dziļākos audu slāņos, nodrošinot ilgtermiņa iedarbību un augstu efektivitāti.

Tas ir mīts, ka filleri ir kas mākslīgs, kas tiek ievadīts zem ādas un tur arī paliek visu mūžu. Hialuronskābe ir viela, kas nekaitē organismam un pusgada līdz gada laikā pamazām uzsūcas. Šo injekciju efekts nav mūžīgs, tāpēc tas ik pa laikam jāatkārto. Vienlaikus tā ir lieliska iespēja novērtēt, kā izskatās sejas formas, lūpu vai tumšo loku korekcijas radītais atjauninošais efekts.

Jāpatur prātā, ka arī filleru ievadīšana tomēr ir manipulācija, kas uzticama tikai un vienīgi profesionāļiem – estētiskās medicīnas speciālistiem ar ārsta izglītību. Tāpat svarīgi pirms procedūras veikšanas iepazīties ar uzticamu, pārbaudītu informāciju par injekciju norisi un to, ko nedrīkst darīt pēc filleru injekcijas.

Pēc hialuronskābes injekcijām:

  • nevajadzētu aiztikt injekciju vietu;
  • jāizvairās no sauļošanās, karsēšanās pirtī un intensīvām fiziskām aktivitātēm;
  • vismaz nedēļu vajadzētu izvairīties no sejas masāžām un procedūrām;
  • nevajadzētu lietot alkoholu un smēķēt.

Skaistuma injekcijas uztici profesionāļiem

Ja pieņemts lēmums par labu skaistuma injekcijām, vissvarīgākais ir uzticēt tās veikt profesionāļiem. Rezultāts var sagādāt vilšanos, ja procedūru veicējam nebūs atbilstošas pieredzes un medicīniskās izglītības. Savu skaistumu un jaunību drošāk uzticēt estētiskās medicīnas jomas profesionāļiem.

Dr. Jāņa Ģīļa Plastikas ķirurģijas klīnikā saņemsi izsmeļošas konsultācijas, iejūtīgu, profesionālu attieksmi, kā arī gaidīto rezultātu. Skaistuma injekcijas jaunākam, svaigākam izskatam ir efektīvs risinājums, ja tās veic pieredzējuši speciālisti!

 

 

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Aktuāli

Kādos nolūkos var izmantot patēriņa kredītu?

Patēriņa kredīts ir elastīgs un pieejams finanšu rīks, kas var palīdzēt segt dažādus izdevumus un sasniegt dažādus mērķus. Tā kā patēriņa kredīts nav piesaistīts konkrētam mērķim, to var izmant...

Reklāmraksti

Vairāk Reklāmraksti